Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzónak milyen “veszél...

Fogszabályzónak milyen “veszélyei”vannak?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha buta kérdés..Emlékszem, anno, mielőtt az egész fogszabis procedúrát elkezdtük, alá kellett írni egy papírt a betegségeimről, illetve a fogszabis kockázatokról (?)… Akkoriban rendesen elolvastam, viszont már csak arra emlékszem, hogy az archarmónia is “felborulhat”.. Lehet,

fogszabályzás után előnytelenül fogok kinézni emiatt az archarmóniás dolog miatt? Illetve van ennek bármi nagyon durva veszélye? Januárban teszik fel..

Köszönöm előre is a válaszokat.

17l



2022. szept. 30. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Van durva veszélye, de megnyugtatlak, hogy soha senki nem fogja mondani, hogy valamely panaszod a fogszabályozás miatt lett neked.
2022. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

#1-egyáltalán nem kérdezett hülyeséget, kicsit talán tájékozodni kellene, mielőtt beleállsz a másikba a nagy pofáddal.

Kérdező, általában abba a papírba beleírják a veszélyeket, fellépő problémákat, pl. a nagy, hirtelen mozgatás hatására előfordulhat, hogy felszívódik a fognak a gyökere és egy idő után elhal; ha túlharapásod van, vagy egyéb állkapocs izületi problémád, akkor kattoghat, idővel romolhat, ha nem figyelnek külön az izületekre, csak piff-puff belevágnak, illetve a brekettek alatt sokszor a kezelés végére elkezdhet szuvasodni a fog.

2022. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

- Ha túl erősen húzzák, vagy a csontjaiddal van valami probléma, akkor foglazulás lehet az eredmény, mert nem tud a csont rugalmasan felépülni azon az oldalon, ahonnan elmozgatták a fogakat.

- Ha nem ápolod különös figyelemmel a fogaidat (alapos fogmosás, egycsomós fogkefével a fogszabályzó környéke, interdentális kefe a fogközökben, fogselyem), akkor nagyobb az esélye a fogszúvasodásnak, mert a fogszabályzó mellett könnyen lerakódik a plakk.

- Ha húznak fogat, akkor túl nagy rés következik, és a fogívet be kell szűkíteni, amitől az arc kissé beesettebb lesz. Ha csak lehet, kerüld a foghúzást alkalmazó fogszabályozó orvosokat, a legtöbb esetben vannak már hatékonyabb módszerek: fogívtágítás (akár sebészeti támogatással is), a fogak strippelése (az oldalukból egy kis lereszelés) a helyteremtéshez.

2022. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

21.06

Köszönöm a válaszod:)

Nagyon nagy esély van erre a gyökér elhalásra? Illetve, ha elhal, akkor a fog ki is esik?

Az állkapcsom egyébként már most is kattog jobboldalt.. Állítólag azért, mert este csikorgatom a fogam.. Viszont mivel csak felül lesz egyelőre fogszabim, ezért talán nem lesz állkapocs téren nagyobb baj..

2022. szept. 30. 21:11
 5/16 A kérdező kommentje:

21.10

Köszönöm:)

Fogat szerencsére nem kell húzni, de mivel fel vannak torlódva a fogaim, ezért ilyen helyet csináló, tágító cuccot tesznek majd fel..

2022. szept. 30. 21:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon nagy esély van erre a gyökér elhalásra?"


Nem, minimális az esély a gyökércsúcs-felszívódásra szerencsére.


"Az állkapcsom egyébként már most is kattog jobboldalt.. Állítólag azért, mert este csikorgatom a fogam.. Viszont mivel csak felül lesz egyelőre fogszabim, ezért talán nem lesz állkapocs téren nagyobb baj.."


Nekem is kattog, sajnos. Nekem azóta, hogy egy rossz fogszabályzó orvos elferdítette az egészet. Sajnos ilyen is van. Most átmentem egy másikhoz, aki jónak tűnik. Itt nálam egy műtét is lesz, remélhetőleg azzal helyreáll a szimmetria, és az ízület kattogása is megszűnik.

2022. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Fogat szerencsére nem kell húzni, de mivel fel vannak torlódva a fogaim, ezért ilyen helyet csináló, tágító cuccot tesznek majd fel.."

Szuper, akkor szerintem rendben lesz! 🌸🌷

Ja, meg még az antiszeptikus szájvizet említeném, azzal szoktam megkoronázni az alapos tisztítóműveletet. :)

2022. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindegyikőtöknek:) Még az volna a kérdésem, hogy arra nagy esély van, hogy majd úgy meglazulnak a fogaim, hogy kiesnek, vagy bármi hasonló dolog?
2022. szept. 30. 21:52
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem volt fogszabályzóm 2 és fél évig 18 évesen.

Elől egy kicsi tejfogat kellet csak kihúzni, de egy ici-picit beesett lett az arcom középső része, ami nekem sajna amúgy is az volt..

Szóval emiatt nem volt túl jó, de nagyon szép lett a fogsorom. Viszont a húzásokat tényleg kerüld előtte, ha lehet.

Nekem tágítás volt, hogy szélesítsék inkább a felső ívem.

2022. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szívódik fel a gyökkér,ha túl gyorsan mozgatják a fogat,vagy túl sokáig van fent a fogszabályzó. Ez 4-5 évet jelent.De egy átlagos kezelés 1,5-2 év.Elég extréme dolognak kell lennie,hogy ilyen sokáig fenthagyják
2022. szept. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!