Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzónak milyen “veszél...

Fogszabályzónak milyen “veszélyei”vannak?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha buta kérdés..Emlékszem, anno, mielőtt az egész fogszabis procedúrát elkezdtük, alá kellett írni egy papírt a betegségeimről, illetve a fogszabis kockázatokról (?)… Akkoriban rendesen elolvastam, viszont már csak arra emlékszem, hogy az archarmónia is “felborulhat”.. Lehet,

fogszabályzás után előnytelenül fogok kinézni emiatt az archarmóniás dolog miatt? Illetve van ennek bármi nagyon durva veszélye? Januárban teszik fel..

Köszönöm előre is a válaszokat.

17l



2022. szept. 30. 20:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem húzatják túl gyorsan, akkor nem lazul ki a fog.

A ragasztott tappancsok alatt a fogzománc kuka, az később rohadni fog.

2022. szept. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

"A ragasztott tappancsok alatt a fogzománc kuka, az később rohadni fog"


Ez szerencsére egyáltalán nem igaz, ha rendesen tisztítod a bracketek környékét.

2022. okt. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%
#12: és a ragasztott felületet higy tisztítod?
2022. okt. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A ragasztott felületre elvileg nem kerülhet szuvasodást okozó dolog, a felragasztás előtt le szokták tisztítani a bracket helyét. Amikor leszedik, akkor is eltávolítják a ragasztómaradványokat is és polírozzák a helyét, hogy ne tapadjon rá jobban a lepedék. Vagyis nálam így csinálták.
2022. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
30%
#14: ott alapból tönkremegy a zománc
2022. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%
#15: Én nem ezt tapasztaltam, nekem fognyaknál szuvasodnak a fogaim inkább, volt túlhúzás, túl soká is maradt fenn a készülék, a bracketek helyével nem volt csak gondom. Az állkapocs ízületem azóta is problémás, a helycsináláson kívül is minimum 2 fogamat kifejezetten a fogszabályozással összefüggésben vesztettem el. Biztosan nem kezdenék bele mai fejemmel, de akkor úgy magyarázták, hogy milyen jó lesz nekem, lassabban romlanak majd a fogaim, jó lesz a harapásom, meg hasonlók. Bekajáltam.
2022. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!