Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire szamitsak eletemben...

Mire szamitsak eletemben eloszor fogaszati kezelesen? Nagyon félek

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 eves lany vagyok mindig is szep fogaim voltak es nem volt veluk gondom, de most valami nem stimmel,ezert el kell menjek fogorvoshoz. Annyit tudok h jon a bal also bölcsességfogam es megorulok annyira fáj. Valamint van egy lyukas fogam is az is szokot5 fajni es most a ketto egybe jott iszonyat erzekeny ott az a terulet es mára mar a nyeles is fajt. Minden nap fogat mosok es nem eszek ossze csokikat meg cukrokat. Es megis latok a fogaimon fekete elszinezodest.

A fajdalomtol nagyon felek es csak iskolaval voltam fogaszaton ilyen szureseken ,kezelesen meg nem.

Mire szamitsak?


2022. okt. 16. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, a szülés jobban fog majd fájni.
2022. okt. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Évente kontrollra nem jársz? Kéne.

Kérd meg a dokit, h mutassa meg neked a HELYES fogmosás módját, továbbá használj mostantól fogselymet is fogmosás után. Annak a használatát is megmutatja a fogorvos.

Félni nem kell, ha fájdalmat éreznél, tedd fel a kezed, és akkor kapsz érzéstelenítőt.

2022. okt. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj. Megérkezel, kölcsönös üdvözlések után leültet a székbe, megkérdezi, hogy mi a panaszod. Akkor elmondod azt, amit ide is leírtál: bölcsességfog, fogfájás, elszíneződések. Akkor mondja, hogy nyisd ki a szád és megvizsgál. Először általában egy kis tükörrel nézi végig a fogaidat, esetleg meg is kocogtatja őket. Ha megtalálta, hogy mi a baj, akkor kezd el kezelni. Ha van lyukas fogad, akkor valószínűleg azzal fogja kezdeni, hogy betömi. Tömés előtt érzéstelenítő injekciót fog adni, de ne félj, ez sem fájdalmas. Lehet érezni, de túlélhető. Sőt, olyan is van, hogy a szuperjófej fogdokik valami lidokainos cuccal előkezelik az ínyedet és akkor még azt a kis szúrást sem érzed. Utána várakoznod kell egy rövid ideig, amíg teljesen elzsibbad az arcod, hogy ne érezz semmilyen fájdalmat. Utána kezdődik a fog kezelése - ilyenkor csak hunyd le a szemed és nyisd nagyra a szád - más dolgod nem lesz. Nem fog fájni semmi, legfeljebb a fúrónak lehet rossz hangja, vagy nyomást, tapintást érezhetsz. De azt is jól mondta a kettes, hogy jelezni is lehet a fogorvosnak és akkor rögtön minden megáll. Az egészben a zsibbadás a legkellemetlenebb :) Ha a bölcsességfogadat ki kell szedni, az is hasonlóan fog zajlani, legfejlebb tovább fog tartnai kicsivel. Nekem már tömték is sok fogamat (nem vagyok rá büszke), bölcsességfogat is kellett kiszedni, de egyik sem fájt soha :)
2022. okt. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szúrás kellemetlen.Ez tény.De utánna nem érzel semmit.Ha érzel akkor az orvos ad még be inekciót.Utánna megcsak kellemetlen a hang és az íz.Nekem volt olyan húzásom hogy nem hatott az érzéstelenitő.Na az kegyetlen volt.De az csak akkor van,ha nagyon gyulladásban van.Nyílván,akkor ajánlatos gyulladáscsökkentőt kérni.Az én remek fogorvosom nem adott...Hát többet nem is mentem hozzá.Ha nagyon nagy kezelés kell érdemes lehet magánba elmenni jó dokihoz.Nekem ott semmi fájdalmam nem volt még soha
2022. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!