Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Életemben először készülök...

Életemben először készülök autópályára, kevés vezetési rutinnal. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Muszáj mennem, nem tudom kerülni. Vezetési előéletemhez nem sok minden tartozik. Pár hete kaptam vissza a régi autómat ami volt, alig mentem vele. Alig vezettem 1000km-t kb. Holnap megyek oktatóval 1 órát vezetgetni hátha tud valamiben segíteni. Arra gondoltam beállok külső sávba 100as tempóra kb aztán elzötyögök a célig. Mikor kisebb a forgalom? Hajnalban? Este? Legnagyobb parám, hogy mi van ha nem tudok gyorsító savból besorolni. Tudnátok pár tanácsot adni?
2018. júl. 29. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
fontos, h vedd fel a pálya ritmusát, és gyakran nézz mindhárom tükörbe! nem kell parázni, menni fog!
2018. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
és lehetőleg 90-nel ne állj be a belsőbe ha kérhetjük...
2018. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos a legfontsabb, hogy ne hidd el, amiket itt szoktak irogatni, hogy autópályán minimum 140-el kell menni, mert akkor nem tudom mi lesz...

Simán lehet 100-110-el is menni, mint ahogy azt sokan teszik. Csak ezt mindenképpen a külső sávban tedd. Ha mégis kell előzni egy kamiont, vagy nagyon lassú járművet, akkor azt úgy csináld, mikor tiszta a belső sáv, ne bújj be senki elé. Ja és ilyenkor nyomjad a gázt bátran, nem fog történni semmi 130-nál sem.

A gyorsítósáv titka, hogy tényleg gyorsítani kell, nem bátortalanul gurulgatni ott, mint ahogy azt szokták néha a kezdők. Oda kell lépni neki, és ha látsz pár méter helyet 2 autó között, akkor oda be kell húzni. Az esetek 90%-ban segítenek is az autósok ebben. De nagyon ritka hogy ekkora forgalom legyen, a jellemző, hogy gond nélkül be tudok sorolni a külső sávba anélkül, hogy bárkinek is lassítania kellene miattam.

Ja és amúgy autópályán sokkal lazább vezetni. Nincs szembeforgalom (jobb esetben), nagyon kicsi az esélye, hogy eléd ugorjon egy gyalogos, ilyesmi. Minden kilóméterekkel előre ki van táblázva, van idő cselekedni, gondolkozni. Nincs is mitől félni, meglátod.

2018. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond nem lesz. Hajnalban a legkisebb a forgalom, de szépen beállsz a külsőbe és türelmesen haladsz a sorral a tempójukban, semmi gond nem lesz.


Amúgy nincs MO-n ma 2 olyan pont amit ne lehetne autópálya érintése nélkül megoldani. Persze lehet nem praktikus.

2018. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Autópályán a legkönnyebb vezetni. Párszáz km után már egyenesen unni fogod.


A besorolásnál nyomd a gázpedált bátran, mert senki nem fog a kedvedért erősen fékezni. Ha a gyorsítósáv végéig nem sikerült besorolnod, akkor sincs semmi, ilyenkor ne állj meg, hanem menj tovább a leállósávon.


Mindig figyeld a tükröt, különösen sávváltáskor, ha jön egy gyorsabb, akkor várd meg, amíg elmegy.

2018. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, rendes tőletek!
2018. júl. 29. 12:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Dobjak fel egy T matricát? Vagy fölösleges?
2018. júl. 29. 12:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Dobjál. Az embrek egy része megérti, mások meg majd megbámulnak. De sosem árt, ha tudjuk, nem elaludtál csak kezdő vagy.
2018. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!