Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akkor is hordanom kell a...

Akkor is hordanom kell a fogszabályozó gumikat, ha maguktól is összehúzódnak a rések a fogsoromban?

Figyelt kérdés
Az elejétől fogva mondta hogy használjam őket, meg is próbáltam isten lássa lelkem, de annyira fájt, hogy nem tudtam elviselni. Ezt mondtam az orvosnak is, mire közölte, hogy egyek fájdalomcsillapítót. De basszus, nem élhetek napi 3 fájdalomcsillapítón. Tehát egész eddig csak bekamuztam, hogy használom, és láss csodát mégis eljutottunk az utolsó fázisba. Azt mondta, hogy ha összehúzódnak a rések, végeztünk. Ez elég jól meg is valósult eddig (2 hónapja kezdtük el ezt a fázist), 2 fogam között van még egy kb 1 mm-es rés, és ennyi. Viszont minden alkalommal elmondja, hogy használjam a gumikat, meg mindenhol azt írják, hogy létfontosságú. De most, ha "maguktól" összezáródtak a rések, akkor minek?

2022. okt. 26. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért szól minden alkalommal, mert pontosan látja hogy nem használod. 1mm pedig nagy távolság, így nem fog tudni retenciós ívet rakni és amint leszedi a fogszabályzót, el fognak vándorolni a fogaid.

A szüleid pedig nem kevés pénzt fizetnek ezért, úgyhogy a minimum lenne hogy betartod az orvos utasításait.

2022. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak vele, hogy ne fájjon annyira?
2022. okt. 27. 07:10
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért fáj mert nem hordod. 1-2 napot kéne hordd és nem fájna. Azért nem fogsz belehalni.
2022. okt. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod hogy a gumikat a harapás beállításához kell hordani, nem pedig a fogak közötti rések összehúzására?
2022. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Előre látom hogy ezért a kérdésért le leszek hülyézve (valamilyen szinten megértem, jogos), de... Ha gond nélkül tudok enni és rágni, mit számít? Jobban károsodnak a fogaim, ha nincs helyreállítva?
2022. okt. 28. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem baj, de sajnos hosszabb távon több bajt is okozhat, ha nem jó a harapás, pl jobban kopnak a fogak(ha mélyharapásod van az ínyed is elsorvadhat) állkapocs fájdalom, fülfájdalom idővel, állkapocs kattogás és esztétikai szempontból is teljesen megváltozhat a mosolyod, arcszerkezeted egy jól beállított harapásnál(akár teltebb ajkak).
2022. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ez enyhén fogalmazva borzalmasan hangzik :') Köszönöm a választ, fogalmam sem volt, hogy ennek ekkora jelentősége van.
2022. okt. 28. 19:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok fogorvos sajnos nem magyarázza el ezeket a dolgokat és sokan nem is figyelnek rá. Amúgy sok embert meg is műtenek emiatt, vagy beépítik a fogszabis kezelésbe, mert gumizgatással már nem helyrehozható. Mindenesetre, ha lehet, akkor próbáld nem hanyagolni, tudom, hogy nem kellemes, de pár nap után nekem pl egyáltalán nem volt zavaró. :)
2022. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Neked nem számít hogy a szüleid közel egy milliót dobnak a kukába, csak azért mert nem vagy hajlandó 2 napig egy kis kellemetlenséget elviselni? Főleg 20%-os infláció idején?

A szabálytalan fogsor (legyen az tág fogköz vagy torlódott fogazat) plakkretenciós tényezőnek számít, vagyis igen, jobban károsodhatnak a fogaid. Arról nem is beszélve, hogy megfelelő záródás és támasztás nélkül a fogszabályzó levétele után el fognak torlódni a fogaid. A retenciós készüléktől függetlenül, mert nem fog tudni megfelelőt készíteni a fogorvos (a rögzített eltörne, a kivehetőt meg 0-24 kellene hordanod - amire ezek után nyilván senki sem számítana tőled).

2022. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Neked nem számít hogy a szüleid közel egy milliót dobnak a kukába, csak azért mert nem vagy hajlandó 2 napig egy kis kellemetlenséget elviselni? Főleg 20%-os infláció idején?"

Magamnak fizetem a gyakorlati fizetésemből, és az ösztöndíjamból, pont azért hogy ne terheljem ezzel is az amúgy is küszködő szüleimet, de mindegy... (Magát a fogszabályozót ők fizették, mert akkor még nem volt bevételem.)

2022. okt. 28. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!