Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy sztk-ban vagy magán fogorvosnál húzassam-e ki a bölcsességfogaimat. (?)

Figyelt kérdés
Nagyon sok éve magán fogorvoshoz járok. Nem ugyanahhoz. Egy ideje már egy adott rendelőbe járok. Legutóbb az eddigi orvosom pont nem ért rá és egy másikhoz mentem. Ő közölte, hogy ki kell húzni három bölcsességfogam. A probléma az, hogy ez nagyon sok pénz lenne, nem igazán van rá pénzem. De az sztk-tól meg nagyon irtózom, nagyon régóta nem volt ott. (Utoljára 2008-ban, akkor is nagyon rossz élmény volt.)

2022. nov. 6. 14:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
94%
SZTK-tól mai napig rémálmaim vannak, pedig volt az már 7-8 éve
2022. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom mennyibe kerül nálad és milyen módon lehet kihúzni, feltárással vagy anélkül is lehet-e, de nekem anno akárhányszor húztak SZTK-ban, mindig fájt és utána is 3 hétig gondom volt vele. Legutóbb az egyik bölcsesség fogamat magánban kihúzták, sima húzás volt, 20 ezerbe került, de semmit nem éreztem, és utána sem fájt igazán. Nekem ennyit megért, bár lehet, hogy csak szerencsém volt.
2022. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló élményem volt, mint Ypszilonnak.

SZTKban még kiskorúként úgy végeztek rajtam kezelést, hogy édesanyám írásban közölte, hogy nem igénylünk semmit (mert már volt időpontom). Annyira rossz élményként maradt meg, hogy sokáig mosolyogni se mertem, mert réz-amalgám tömést kaptam.

Magában mikor mondtam, hogy kicsit parázok, meg hogy nem szokott olyan erősen hatni az érzéstelenítő, kedvesen adtak eleget és biztosra mentek hogy nincs semmi baj. 20-30 ezer volt a bölcsességfogam, valamelyik kicsit feltárásosabb jellegű volt, másik kettő simán kijött. A szájsebész végig mondta, hogy mit csinál és nyugtatott, nagyon hamar meg is voltunk.

Ugyanott kb 2 éve vettem magam rá, hogy cseréltessem a gyerekkori rossz tömést, akkor végig zenét hallgathattam + ment a tv és annak ellenére, hogy az mekkora nyomot hagyott bennem gyerekként, ez kifejezetten "jó" volt és boldogan tudok mosolyogni.

Szerintem 1-1 ilyen kevésbé rossz/kellemetlen élmény sokkal többet ér, mint a pénz amit kiadtam érte.

2022. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát igen, én is egyértelműen a magánba mennék, főleg, hogy a doki azt mondta, hogy teljesen szabályosak a gyökerek és nem lenne nagy probléma a fogak kihúzása.


Akkor megpróbálom beütemezni, valahogy megpróbálok félretenni annyi pénzt. Gondolom úgysem egyszerre húzzák ki őket (?).

2022. nov. 6. 14:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Max kettőt szoktak húzni egyszerre (tudtommal) de ez lehet 1-1 is, ezt meglehet beszélni.
2022. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Szia. Fuu én azt tanácsolom menj magánba. Pedig a saját sima fogorvosom SZTK-s és nagyon kedves és rendes,jó szakorvos. Viszont most ugye nekem is bölcsességfogat húztak és azt szájsebészeten. Kerestem magánorvost,de volt olyan,aki csak felsőt húzott és alsót nem vállalt, így maradt az SZTK. Hát első és utolsó ilyen rossz döntésem volt. Szépen kinőtt fogról volt szó,semmi műtét,semmi feltárás nem kellett,viszont olyan szinten volt bunkó,lekezelő, hogy undorító. Emellett 4 napig úgy fél voltam dagadva,hogy az elképesztő, zsibbad ma is és rángatta szó szerint az állkapcsom,most szép foltos és csoda,hogy nem tört el az állkapcsom.

Kérlek,ha teheted menj el magánba.

2022. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Az sztk-ban délelőtt ugyanazok a kontár állatok dolgoznak, akik délután magánban jó pénzért fogadnak.
2022. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

4


Ha nincs vele problémád, akkor simán havi 1-et is lehet és 3 hónap alatt megvagy. Ha meg minden rendben, nem kell feltárás, akkor kb. 20-25 ezer/db.

2022. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm mindenkinek!
2022. nov. 8. 08:52
 10/16 A kérdező kommentje:
Felhívtam a magánrendelőt, ahova járok. 40 ezer forint egy bölcsességfog húzás...
2022. nov. 9. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!