Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy sztk-ban vagy magán fogorvosnál húzassam-e ki a bölcsességfogaimat. (?)

Figyelt kérdés
Nagyon sok éve magán fogorvoshoz járok. Nem ugyanahhoz. Egy ideje már egy adott rendelőbe járok. Legutóbb az eddigi orvosom pont nem ért rá és egy másikhoz mentem. Ő közölte, hogy ki kell húzni három bölcsességfogam. A probléma az, hogy ez nagyon sok pénz lenne, nem igazán van rá pénzem. De az sztk-tól meg nagyon irtózom, nagyon régóta nem volt ott. (Utoljára 2008-ban, akkor is nagyon rossz élmény volt.)

2022. nov. 6. 14:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én éppen tegnap voltam bölcsességfog húzáson. Korábban tömve volt, aztán nemrég letörött belőle egy darab.

SZTK-ra mentem, mert a foghúzásért nem akartam fizetni. Itt teljesen korrekt volt. Ma sincs vele különösebb gondom, érzem még, hogy ki lett húzva, de nem fáj, tudok enni.

Ez abszolút orvosfüggő.

2022. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor nagyon drága helyre jársz, mert ennyiért máshol akkor végzik, ha feltáró műtétre is szükség van.
2022. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12


Igen, tudom, csak az a baj, hogy nem nagyon tudok máshová menni (pánikbeteg vagyok...).


De úgy döntöttem, hogy a tanácsaitok ellenére sztk lesz. Én is a magánt választanám, de nem hogy 40, igazából 20 ezer forintom sincs rá. Ráadásul az egyik barátnőm most járt a területileg illetékes szájsebészeten és nagyon szépen kihúzták a fogcsonkjait és nagyon kedvesek is voltak vele.

2022. nov. 10. 10:36
 14/16 A kérdező kommentje:

Végül a magán fogorvoshoz mentem. Kb. 2 perc alatt kihúzta a fogam. Egyáltalán nem fájt és nem is vérzett.


Most már szépen gyűjtögetem a következőhöz a pénzt.

2023. febr. 3. 14:09
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor legalább már az elsőn túl vagy. :) Kívánom, hogy legyen majd ilyen gyors és problémamentes a többi is. :)
2023. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15


Köszönöm szépen! 🙂

2023. febr. 4. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!