Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma megyek fogorvoshoz, megnyug...

Ma megyek fogorvoshoz, megnyugtatnatok?😭

Figyelt kérdés

Gyokerkezelesem lesz elvileg. Nem feltetlenul magatol a beavatkozastol felek, tudom, hogy hatnak az erzestelenitok stb, bar utana biztos fog fajni… Inkabb attol, hogy panikrohamot kapok a szekben, mert nem tudok sokaig fix helyben ulni (kormoshoz jarok, de legszivesebben fel ora utan mar ott is pattognek a szekben, hogy mikor lesz mar vege😂), nyilvan a fogorvos elmondja majd, de csak delutan megyek, addig is jo lenne tudni, kb mennyi ido egy ilyen beavatkozas? Tudom, hogy tobb mindentol fugghet, de nagyjabol mire szamitsak?

Illetve attol is tartok, hogy nem tudom majd utana jol tisztan tartani a sebet :( Van ilyen celra fertotlenito oblogeto vagy valami, amit ajanlanak majd, ugye? Nemreg volt egy sebem, amivel pl nem voltam ilyen szerencses, heti szinten mentem vissza ellenorzesre, vegul rendben lett, de a szaj egy bonyolultabb dolog, mint egy seb a testen.


2022. dec. 21. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem először mész fogorvoshoz. :-) Egy órába biztosan bele fog férni, érzéstelenítéssel együtt. De egy sima tömés/töméscsere vagy egy fogkőleszedés is beletelik 30-40 percbe minimum.
2022. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Fogkoleszedesen voltam utoljara, az szerintem 20 percnel nem volt tobb. Ilyen komolyabb kezelesen nem voltam jo ideje, sima tomesen voltam meg tinikoromban kb.
2022. dec. 21. 11:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyensebet? Gyökérkezelésnél nincs seb...
2022. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3 Nem jo az a fogam, konkretan ki kell huzni, lehet rosszul irtam, sajnos a rontgenre az sztkban semmit nem mondtak, kb elzavartak, hogy kerjek idopontot szajsebeszetre, viszlat. Sietos tempot diktalt az orvos, nem volt idom kerdezoskodni :)

Most latatlanba megyek egy helyre, apukam kert idopontot, mert epp szoba kerult a tema es mondta, hogy neki is kell mennie, akkor menjunk egyutt, megkerdezi a helyet, ahova jar, mert en nem kaptam kozeli idopontot itt a kornyeken.

Szoval a lenyeg, hogy van egy rossz fogam amit nem lehet mar siman tomni, valami lehet vele, mert nem faj ugyan, de kellemetlen erzes van az allkapcsomban. Probaltam ugyan az sztkban erdeklodni a rontgen utan, hogy a bolcsessegfoggal mi a helyzet, nem-e az nyom, mert ott is latok valami furat, de mondom, konkretan kizavart, hogy szajsebeszet viszlat!

Szoval most van egy rontgenem, egy rossz fogam, ami kellemetlen erzest okoz, meg egy idopontom.

2022. dec. 21. 11:11
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
hát ha meg új orvoshoz mész akkor alapesetben előszőr is alaposan megvizsgál utána pedig szépen tájékoztat a kezelési lehetőségről aztán pedig ezek alapján csinálja a kért kezeléseket
2022. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom, csak szerettem volna tudni, kb mennyi ido egy ilyen beavatkozas, szettort fog huzasa, barhogy is hivjak. Mert valoszinuleg a kezelest ma megcsinaljak, legalabbis a regi tapasztalataim szerint ez az uj fogorvos - konzultacio kb ugy nez ki, hogy megnezi, elmondja aztan rakerdez, hogy akkor mehet most azonnal? :) Akkor meg mar tulesnek rajta igy karacsony / szilveszter elott, nehogy rosszkor gyulladjon be epp.
2022. dec. 21. 11:33
 7/16 anonim ***** válasza:
fúrnak, faragnak, vésnek,
2022. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
En nem mentem el, most ott tartok,hogy az egesz kirohadt es egy nagy fekete lyuk tatong az inyembe ket helyen is. JObb ha elmesz,hidd el.
2022. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog fájni a gyökérkezelés, csak nincs értelme.


Az a fog meggyengül és max 3 év és kuka.


Fogbél és belső vérkeringés hiányában nem lesz anyagcseréje, nem fog tudni újraépülni a zománc sem, az ásványi anyagok vesztését pedig csak lassítani lehet a gyökérkezelt fognál, de megszüntetni nem!


Az egészséges fog belülről épül kifelé a saját anyagcseréje alapján amit az ínyfelől és a foggyökéren át belépő erek biztosítanak... Na a gyökérkezelés ezt teljesen kitakarítja és a helyére egy mégcsak nem is "atomi szinten az ionok miatt" antiszeptikus nemesfém ötvözet kerül, hanem egy gyógyszerrel átitatott műanyagdarab, na annak az "antiszeptikus hatása" meg tart ameddig tart.


Láttál már alvadt vért / húst műanyagzacskóba vákumcsomagolásba?

Kb ugyanaz a gyökérkezelt fog is egy jó adag fertőtlenitővel megspékelve..



Sosem hittem a "konzerváló" fogászatban, ha nem tudja a doki izolálni és meggyógyítani azta beteg fogat, akkor inkább veszítsd el, mintsemhogy egy halott "preparátum" legyen a szádban továbbra is amiről azt hiszed, hogy terhelhető...

2022. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9 Koszi, akkor mondom, rosszul tudom a fogalmakat. Ki kell huzni, csak mivel a meglevo fog nagy resze mar csak a gyoker, igy nem tudom pontosan, ez milyen beavatkozas.
2022. dec. 21. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!