Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy gyulladt fog húzása után ízületi gyulladása lett? Mi segített?

Figyelt kérdés
Nyáron távolítottak el 3 gyulladt bölcsességfogamat, a műtéttel összefüggésben ízületi gyulladás lépett fel, ami egyelőre nem reagál a gyulladáscsökkentő kezelésekre. Nagy segítség lenne, ha valaki javulásról tudna beszámolni.

2022. dec. 28. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint gyulladásban lévő fogat nem szabad eltávolítani. Előbb valamilyen módon a gyulladást kell megszüntetni. Itt komoly baj lehetett, ha három fog is begyulladt. Ráadásul a harmadik a másik oldalt.


Az én esetemben egymással szemben lévő utolsó fogak fájtak. Ezek nem bölcsességfogak. Mivel az alsó fog mellett tályog volt, ezt gyökérkezelték. A fájdalom a kezelés után kb. kettő héttel ismét előjött. Elmentem nem magán szájsebészetre. Azt mondták ki kell húzni mind a kettőt. Erre mondtam, hogy az alsót most gyökérkezelték 90.000,- ft-ért. Akkor csak a felső fogat kell kihúzni. Nem fogadtam szót.


A következőkkel gyógyítottam a fogaimat: orvosi zsálya teával öblögetés. fájdalom-csillapításként szegfűszegre ráharaptam, szemcseppentővel a jódnak valamilyen recept nélkül kapható variációja, cserszömörcés szájvíz, gengigel, biyovis foggél, drags imun, szódabikarbónás bedörzsölés, aszkorbin savat tartósan rajta hagytam, napi 4 – 5000 mg. C-vitamin és Q 10.


3 - 4 nap múlva az alsó fogam mellett, tőle hátra felé kb. 5 mm-re, ahol nincs fog egy óriási tályog keletkezett reggelre. Kiszúrtam. Továbbra is öblögetem orvosi zsályával, minden étkezés után alaposan fogat mosok balsamio fogkrémmel, és utána bedörzsölöm biyovis foggéllel. A fogkefét negyedévente cserélni fogom.


Végül egy érdekesség. A felső fognak (amit a szájsebész javasol kihúzni) semmi baja. Azt éreztem, hogy fáj, de csak azért, mert mikor összeharaptam, összeért az alsó gyulladásban lévő fogammal.

2022. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!