Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Előfordulhat, hogy emésztési...

Előfordulhat, hogy emésztési probléma ízületi gyulladást okozzon?

Figyelt kérdés
napokon belül elmúló derékfájást, vagy influenza tünetéhez hasonlító ízületi fájdalmat a bokában, csuklóban, stb

2017. aug. 22. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyulladással járó, autoimmun bélbetegségekhez (főként colitis ulcerosa) társulhat ízületi gyulladás. Mik a panaszaid?
2017. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy megkérdezted :) (gyakorikérdéseken nem számítottam erre a kérdésre:) )


pár éve érzékeny lettem a csirkehúsra, heveny hasmenésem volt tőle, legyengültem és még az ízületeim is fájtak egy kevéssé, sőt volt egy alkalom, amikor hőemelkedésem volt.

Ezért kerültem a csirkehúst, mostanában viszont mintha minden más hús is ezt okozná, csak nem ennyire erőteljesek a tünetek. Ezért elhagytam azokat is. Múltkor pedig a tej csinálta ugyanezt, tehát kizártam azt is. Most úgy vagyok, hogy fehérjéket illetően tojáson és halon élek, úgy tűnik tünetmentesen.

Egyébként a kórtörténetemben van sajnos rák, (petefészek), (visszajárok, de gyógyultnak tekintem magam) és hisztaminérzékenység is, ami megfelelő diétával annak idején szintén teljesen rendbe jött. Nagypapám pedig végbélrákban hunyt el.


Mielőtt valaki megróna, hogy miért itt írogatok, miért nem megyek orvoshoz, jövő hétre van időpontom az onkológusomhoz, neki is elregélem majd mindezt. Max elküld kolonoszkópiára. Kellemetlen, de rosszul nem járok vele.


Egyébkénként úgy gondolom, megfelelő diétával teljesen tünetmentessé válhatok.

2017. aug. 23. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a hasmenés pont beleillik a képbe. Kellenek majd biztosan laborok, esetleg székletvizsgálat (tenyésztés). Elképzelhetőnek tartom, hogy az onkológus továbbirányít gasztroenterológiára, és aztán ott pedig a tényleg a tükrözést javasolják. Ettől függetlenül nyilván lehet valakinek 2 külön betegsége, pl. ételallergia és egy ízületi betegség, szóval reumatológushoz is lehet, hogy elküldenek.
2017. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!