Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit javasolnátok fogpótlásra?...

Mit javasolnátok fogpótlásra? Körhidat vagy implantátumot?

Figyelt kérdés

Felső sorban bal kettes problémás (doki szerint nem érdemes újra gyökérkezelni, el kéne távolítani). Felső bal és jobb négyes hiányzik.

A doki szerint körhidat kellene betenni, de ehhez az összes jó fogam le kéne csiszolni, amit nem szeretnék. Jobb megoldás lehetne az implantátum a hiányzó helyekre? Mondjuk az alsó hangon fél év, mire elkészülne.

Akinek van, bejött a körhíd, megéri tönkretenni egy csomó ép fogat?



2023. jan. 2. 14:12
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezt igazából én is meggondolnám. Az implantátumra, ha van pénzed, akkor inkább az, persze annak hosszabb a kivitelezési ideje, de jobb. Implantnál az is kérdés, hogy egyáltalán lehet-e, de majd a doki megmondja.
2023. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Implantátum. Csak ne annál az orvosnál, aki nem azt ajánlja.
2023. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

A beépíthwtő inplantal az a baj, rászánsz több száz ezret, 1-2 millát, majd amikor benned van, akkor derül ki akár 1-2 év múlva, hogy nem bírja a szervezeted és kilöki jobb esetben, rosszabb esetben autoimunn betegséged lesz tőle.


Nekem 2,2 millióm bánja. Beültettem, 2 év múlva minden bajom volt. De tényleg. Már az orvosi egyetemen is voltam a ritka betegségek osztályán. Amikor benyögték, biztos pszichés.... ok, akkor elmentem pszichiáterhez. Aki megkért meséljek az életemről. Neki említettem a fogpótlást.... konzultálás szájsebésszel, fogorvosokkal azzal is aki csinálta, a gyártóval stb. Kiszedettem. De már TB alapon a szájsebészeten....

Fél év múlva megszűnt minden eü. problémám.


Azóta is poharas fogam van inkább.


A korona miatt meg reszelik, a mellette lévő fogakat, tehát annak is adtak egyet... a korona 5-10 évig tart utána úgyis a poharas implan lesz belőle, mert a korona alatt rendre elrohad minden fog.

2023. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk van olyan is, akinek 40 éve van koronája vagy hídja és közel 70 évesen sincs poharas foga, viszont hídja van vagy négy. Ja azért 20 évente lecseréli. És még csak nem is túl alapos, fogat mos és egy tekercs fogselymet 10 év alatt használ el.
2023. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kilökődés, nem bírás 1-2%. Nem olyan súlyú kockázat, ami miatt egy rakás ép fogat el kéne pusztítani.
2023. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, 3 implantátum és rá a fogak kb ugyanannyi mint egy körhíd, sőt…
2023. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy szóval csakis implantátum, szerintem nem kérdés
2023. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elmentem egy másik dokihoz, neki is elmondtam, hogy mi a gondom, és láss csodát, ő nekiugrik a fog megmentésének. Persze előfordulhat, hogy nem sikerül, de megteszi, amit lehet.

A körhidat nem látja indokoltnak.

Majd később beszélgetünk egy hiányzó fog pótlásáról, de nem 11 másik rovására.

2023. ápr. 4. 09:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Én implantátum csináltatásnál 4 fogorvostól kértem ajánlatot vizsgálattal együtt. Mondanom se kell, sok kérdés volt, olyan egynél sem, hogy mind a négy véleménye egyezett volna. Általában 2-2 javára ment a dolog. :)
2023. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!