Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért volt szükség a foghúzásra?

Miért volt szükség a foghúzásra?

Figyelt kérdés

Az egyik metszőfogam kiesett pár hónapja és mai napon sikerült eljutnom fogorvoshoz, pótlásra(híd).

Első reakciója a fogorvosomnak az volt, hogy foghúzással kell kezdeni. Készült röntgenfelvétel, majd megtörtént a húzás.

Én nem értek a fogászati dolgokhoz, ezért sem értem, hogy miért volt szükség a hiányzó metsző melletti teljesen ép szemfogat kihúzni.


Valaki tudna erre válaszolni?


2023. jan. 5. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt honnan tudod, h teljesen ep volt a szemfogad? Valoszinuleg a fogorvos nem ugy latta a rontgen alapjan. De miert nem tole kerdezted meg?
2023. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintèn, lányos zavaromban nem tudtam megjegyezni pontosan mit mondott az orvosom.

Teljesen ép fog volt, ezt biztosra mondom. Az orvosom először megvizsgálva a fogaimat kissé meglepődött, mert azt hitte már gyökérkezelte korábban a szemfogamat, amit ma kihúzott. Nem tudom miért volt szükséges a beavatkozás...

2023. jan. 5. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy a híd beépítésének a zavartalansága miatt kellett kihúzni? Fogszabályzásnál is gyakran ki kell húzni ép fogakat, persze a fogászati dolgokhoz annyira én sem értek de most ez jutott eszembe először, hogy talán a könnyebb hozzáférhetőség érdekében húzta ki.


De persze lehetséges az is, hogy a röntgenfelvétel alapján látott valamit ami arra adott okot, hogy ki kell húzni. Kérdezd majd meg a fogorvost legközelebb.

2023. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És gondolom lesz pótolva a fogad, ugye?

Amúgy, ezt nem utólag kellene megkérdezni, hanem ott akkor kellett volna a húzásra későbbi időpontot kérni, és közben elmenni egy magánfogorvoshoz. Utólag már nyilván senki nem fogja neked azt mondani ott, hogy felesleges volt. Nekem is egy fogamat ki akarták volna húzni, vagy választhattam, hogy gyökérkezelés. Tömött fog volt, de kiesett a tömés. Elmentem magánba, betömték, gyökérkezelni sem kellett, azóta is vígan elvan, ennek meg már kb. 3 éve. Szerintem nagyon más azért a hozzáállás a magán meg az SZTK között. Akkor megfogadtam, hogy többet nem megyek vissza az SZTK-ba.

2023. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!