Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pótolt fog fájdalom? Mi lehet...

Pótolt fog fájdalom? Mi lehet az oka, mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés

Tavaly csináltattam meg az egyik első fogam, amely sajnos letört, de tegnap elkezdett fájni. Folyamatos tompa fájdalom, ha megkocogtatom óvatosan, akkor viszont eléggé rossz érzés. (Az eredeti fog le lett csiszolva és arra lett ráhúzva az őj korona.)

Mi lehet az oka ennek? Elváltozást nem látok és tényleg egyik pillanatról a másikra történt ez a dolog. Reggel úgy keltem fel, hogy éreztem ezt a sajgó, tompa fájdalmat (nem elviselhetetlen, de nem is kellemes).

Azért is furcsa ez mert tavaly nyáron lett kész a fog, előtte már egyszer cserélni kellett a koronát. Harmadszorra nem akarom már, hogy levegyék és megint újat csináljanak. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tudják normélisan megcsinálni. Valakinek volt hasonló gondja?



2023. febr. 13. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az a hiba, mert nem tudták normálisan megcsinálni.

A tünetek, amiket leírtál tipikusak például akkor, ha valaki szorít, csikorgat, erről aztán igazán nem az orvos tehet.

Probléma lehet még, ha túl magas, bár annak csak ki kellett volna derülnie már korábban, de ez is egy opció. Ettől sem kell bepánikolni, az orvos be tudja igazítani.

Esetlegesen a gyökércsúcs körüli elváltozás lehet. Ha nem volt gyökérkezelve, akkor azért, mert a fog nem jól reagált a csiszolásra és szépen lassan elhalt (ez a csiszolás egy lehetséges szövődménye), vagy volt gyökérkezelve, de nem sikerült jól (amire szintén van esély).

Az sem mindegy, melyik fogról van szó és miért kellett rá korona.

2023. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért kellett rá a korona, mert letört a fog. Lecsiszolták így: [link] és erre került rá az új korona.

AMúgy eléggé szorosak a fogaim, ez a pótolt fog is részbe rálóg a mellette lévőre, de eddig nem volt gond. Nagyon hirtelen, tényleg csak tegnap kezdődött ez az egész fájdalom. De nagyon zavaró, hogy folyamatos tompa fájdalmat érzek egész nap. Érdekes módon harapni tudok vele, inkább akkor fáj ha előről ére hozzá valami, szóval ha mondjuk beleharapnék egy almába, akkor nem érzem azt fájdalmasnak. ELmozdulhatott a korona és az a baj? OLvastam olyat is, hogy az alatta évő fogmaradvány is begyulladhat, illetve szuvasodhat ha bejutnak a baktériumok a korona alá, de nekem nem változott semmit, ugyanúgy néz ki mint eddig.

2023. febr. 13. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oldairányú erőbehatásra való érzékenység meg inkább fogággyal kapcsolatos tünet szokott lenni, de persze ennyiből biztosan nem mondható meg. Önmagában ezért még nem veszíted el a koronát, de próbálj ugyanahhoz visszamenni, aki csinálta.
2023. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem féltétlenül arról van szó, hogy nem tudják normálisan megcsinálni. Azt el kell fogani, hogy nagyon sok tényezős az, hogy egy fogászati kezelés sikeres lesz-e. Nem mindig reagál kedvezően a szervezet, még maximális odafigyelés mellett sem. Az, hogy nincs látható elváltozás, az egy dolog, egy röntgen sok dologra fényt tud deríteni. Én is azt tippelném, hogy valamiféle gyulladás kezdődhetett el, aminek megint sok oka lehet. A koronát nem feltétlenül kell újra csinálni, sokszor meg lehet oldani úgy, hogy megtartható marad. Menj vissza a fogorvoshoz mindenképpen.
2023. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza, valószínűleg elhalt a fogad. Emiatt nem feltétlenül kell lecserélni a koronát, hátulról megszokták fúrni és koronán keresztül gyökérkezelni, majd egy töméssel lezárni!
2023. febr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképpen visszamegyek a dokihoz!
2023. febr. 14. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!