Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme gyökérkezelésnek?

Figyelt kérdés
2 bolcsessegfogamat kihúzták 1 hónapja, + egyet újra tömtek, de igyis kegyetlenül fáj egy felső fog. Biztosan nem elég a tömés. A kérdés már csak az, hogy megérné-e gyokerkezeltetni, vagy huzassam ki egyből. Már 2 hónapja fáj, csak azt hittük a bölcsességfog nyomja. 1 hétig nem fájt, aztán most megint rossz. Illetve közel lehet az arcüreghez, mert érzem kb hogy az orrom, szemem alatt is fáj.

2023. márc. 21. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy egy fogat érdemes-e gyökérkezeltetni, nem te döntöd el, olyan ugyanis nincs, hogy "nem elég a tömés", illetve a gyökérkezelésre nem elég ok, hogy fáj betömve is.

Annak csak akkor van értelme, ha a foggyökér van gyulladásban, minden más esetben értelmetlen ötlet.

A fogorvos el tudja dönteni, hogy mit kell tenni a foggal, ha gyökérkezelést javasol, akkor az a jó megoldás.

Az meg, hogy megérné-e, igazán nem értelmezhetö kérdés, mi neked a megérné definíciója?

Nekem van gyökérkezelt fogam, amit majdnem 50 éve kezeltek, azóta semmi gond vele.

2023. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 gyökérkezelt fogam van, ebből 4 több, mint 10 éve. Szerintem érdemes volt, jobb a saját fog, és drága is a pótlás. Sztk alapon a gyökérkezelés is ingyenes.
2023. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van.
2023. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak mert szüleim azt javasolják inkább húzassam ki,mert semmi értelme hogy 70ezerért kezeltessük, majd rossz legyen. Sztk-ba nem lehet bejutni. Túlságosan fáj ahhoz, hogy még 1 hónapot várjak vele pl.
2023. márc. 21. 16:54
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és már 2x tömték sikertelenül!
2023. márc. 21. 16:54
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom, a szüleid hozzáértö fogorvosok. Emellett azt is biztosítják, hoyg megfelelö fogpótlást kapj, ami nem feltünöen ronda, ugyanis ez sok százezet Ft-ot jelent. Vagy szerintük az a jobb, hogy fogak nélkül élsz???
2023. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem, de korábban is sokszor fájt a torkom például, lehet gócos a fog. Jövő hét keddre kaptam időpontot fogorvoshoz,megnézik újra. Félreértés ne essék. Én sem akarom kihuzatni, de anya is megmondta hogy ő nem fizet 70 ezret gyökérkezelésre. Én kifizetném,de nekem nincs pénzem.
2023. márc. 21. 17:09
 8/12 anonim ***** válasza:
És anyád utána fizet 700 000-et fogpótlásra? EZT kérdezd meg töle!
2023. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg az lesz, hogy a fogorvos eldönti. Tényleg ő is csak sajnál a 2 hónapja tartó fájdalom miatt.
2023. márc. 21. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

A fogelvesztés végleges, visszacsinálni nem lehet, míg a gyökérkezeléssel adsz egy újabb esélyt a saját fogadnak.

A foghúzásnak nem csak egy darab fog elvesztése a következménye, hosszú távon is gondot jelenthet, ha nincs pótolva. Ha ez egy sorközi fog (nem a legutolsó), a mögötte lévő fog be fog dőlni a helyére, mert a fogak arra törekszenek, hogy zárják a rést. Ez nem teljes testes elmozdulás, hanem egy 45-70 fokos eldőlés, ami egy idő után annyira beszűkíti a rést, hogy pótlás már nem jön szóba, de teljesen sosem zárja be, egy nehezen tisztítható rést hagy maga után, aminek hatására a fogaid ezen része gyorsan és alattomosan elszuvasodik. A szemben lévő fog pedig mindig keresi a párját, így az meg kinő a sorból, tehát széltében és hosszában is szűkül majd a hely. Utóbbinál viszont, amint szabaddá válik a gyökérfelszín, panaszossá fog válni. Gyökérkezeltem már csak emiatt fogat, egy lyuk nem volt rajta, de annyira fájt az illetőnek, hogy semmi egyéb megoldásra nem reagált. Tömegével vannak, akik ennek a következményeként veszítik el további fogaikat idő előtt, előbb a bedőltet, majd azt, ami jött kifele. Ezek a fogelvesztés következményei és ezek viszonylag rapidan lejátszódnak, átlag 2 év alatt. Magyarul amint lehet, pótoltatni kell. Csakhogy a pótlás sem annyi, hogy odamész pár tízezer forinttal, azt foggal jössz ki, nagy meglepődések szoktak lenni, akár az ára miatt, akár azért, mert kiderül, hogy például implantátumra nem alkalmas az illető, mert nincs ott annyi csont, vagy olyan betegsége, hozzáállása van, ami abszolút kontraindikálja. Egy példa csak. Én szinte minden esetben javaslom a fog megmentését, akkor szoktam ellenjavalni, ha ránézésre is kicsi a sikeresség esélye és nem ér annyit a pénz és befektetett energia, vagy egyszerűen a beteg szája nem tükröz egy olyan hozzáállást, ahol megérné a küzdelmet, mert nem fogja betartani a játékszabályokat, nem jön vissza a folytatásra stb. A saját foganyagnál nincs jelenleg jobb opció. Nyilván nem 100% a sikeresség gyk-nél sem, ez mindig egyénileg változik, nem mindegy melyik fogról van szó és mi a diagnózis, de azért ha jó esély van rá, érdemes belevágni.

2023. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!