Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megteheti a gyerekorvos, hogy...

Megteheti a gyerekorvos, hogy nem ad igazolást, ha nem megyek el fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Pénteken elmentem igazolást kérni, mert fogfájás miatt nem mentem be csütörtökön a suliba, megnezte a gyerekorvos a fogamat és azt mondta, hogy nem ad igazolást, amíg nem megyek el fogorvoshoz. A fogam azóta már nem fáj, igaz előtte nem aludtam éjszaka, de már egyáltalán nem fáj, csutortok ejszaka minden nélkül fáj, most akarmit csinalhatok vele, nem faj.


Tényleg muszály elmennem fogorvoshoz? És neki muszály engednem, hogy hozzányúljon?



#Fogorvos, igazolás, rossz fog
2023. ápr. 24. 08:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Remélem azért most nem nyúlnak hozzá. :(
2023. ápr. 24. 12:11
 12/22 anonim ***** válasza:
Az a fajdalom attol, mert elmulik, egy idore, nem ok nelkul volt. Valami gond van ott.
2023. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Na, elmentél?
2023. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Elhanyagolod, nem akarod, hogy kihúzzák. Nos, a kettő együtt nem fog menni. Vagy eljársz a fogorvoshoz, és törődsz a fogaiddal, vagy hagyod elrohadni, viseled a fájdalmat, és úgyis ki kell húzni végül. Sokkal jobb az első opció. A háziorvos jól tette, hogy nem igazolta le, valószínűleg ő látta, hogy valamit csinálni kell vele, és így legalább tényleg elmész a fogorvoshoz is.
2023. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Igen, elmentem. Azt mondták, hogy gyulladásban van, szuvas az egész, nem lehet kitisztítani, mert a gyökér is nagyon szuvas az iny alatt, emiatt nem lehet felepiteni és bármikor újra begyulladhat és bedagad az egész fejem is tőle. Egyébként amikor megkopogtatta a fogorvos, az ujra nagyon fájt. Meg csináltak rontgent is amin latszott hogy nem csak a fog beteg de a csontra is atment es az fajt azt mondtak nem is a fogam.

Mivel a szüleim hozzajarultak ev elejen a kezeleshez sajnos ki is huztak, ha mar "surgos" idoponttal estem be.... Nem fajt, de borzasztó volt ahogy recsegett ropogott, meg kicsit sokkolt az egesz, azt hittem meguszom annyival, hogy megnézik. Amugy letort belole meg egy darab, ahogy probaltak huzni, igy aztan felbe furtak es ugy huztak ki utana valahogy, majd ossze is varrtak, így egy het mulva mehetek vissza varratszedesre.

Igazából még nem fogtam fel az egészet és bazi nagy kratert erzek a helyen...

2023. ápr. 24. 21:06
 16/22 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2023. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Húha, szerencse, hogy elmentél, szerintem magy gáz lehetett volna, ha nem kezelik.
2023. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. ápr. 26. 23:33
 19/22 A kérdező kommentje:

Van még pár rossz fogam, a gyerekorvos a lelkemre kötötte, hogy csinaltassam meg őket hogy ne jarjak maskor igy, de a fogdoki nem mondott a többivel kapcsolatban semmit. Igaz, évek óta jelezték, hogy menjek vissza, én voltam a hulye hogy nem foglalkoztam vele.

Vegul is halas vagyok a gyerekorvosnak de remelem tenyleg menthetetlen volt a fogam, mert azért eléggé zavar most ott a hiány.

2023. ápr. 26. 23:36
 20/22 anonim ***** válasza:

"de remélem tényleg menthetetlen volt a fogam"

Nem fog az orvos olyat kihúzni, ami menthető, mivel ő is azzal jár jobban, ha körzetes, ha magán, ha megmenti, még a tb is arra ad több finanszírozást, a húzások direkt nettó ráfizetések, nehogy valaki kénye kedve szerint huzigáljon mindent. Úgyhogy igen, elég jó eséllyel tényleg menthetetlen volt az a fogad és reméljük, tanulsz az esetből. Csodák nincsenek. Én fogorvos vagyok, és mondtam már 20 évesnek is ,hogy ha milliókat pakol le, akkor sem lehet ebben az életben már rögzített pótlása nem, hordhat kivehetőt, mint a nyugdíjas nénik bácsik. Vannak, akiknek sikerül idáig jutni, te ne legyél ez.

2023. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!