Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét altatásban...

Bölcsességfog műtét altatásban tapasztalatok? Mind a 4-et egyszerre

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok most ijedve… azt mondtak hogy nem lehet elotte ejfeltol enni, inni. Vizet gondolom lehet inni nem? Utana mennyire faj? Mennyi ideig gyogyul mikor tudtal rendesen enni? Maga az altatas nem ijeszto?
2023. máj. 25. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nem ajànlatos mindet egyszerre! Szerintem nem fontos az altatàs! Nekem is kihùztàk a bölcsesség fogamat és nem volt semmi komplikàciò! Egy jò tapasztalt szàjsebész szakorvosnak nem probléma ! Sokan tûl dramatizàljàk a bölcsességfog hùzàst!
2023. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem vallalnak. A szad negy sarkat nem lehet, negyszer annyi eleve jokora adag erzestelenito eletveszelyes.
2023. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tb alapon kórházban csinálták altatásban, plusz volt egy tejfog is.


Csontba belenőtt 2 fogam is, ezért maradtunk altatásnál, 2 fogorvos is húzta a száját, mikor arról volt szó hogy egyesével.


A felgyógyulás rosszabb volt, mint maga a műtét, de nálam a csont miatt. Kb 1 hétig folyamat fájdalomcsillapito, enyhe szájzár. Varratszedés után már jó volt

2023. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem ajánlom az altatást. Hidd el nekem, én szakmabeliként mondom. Egyedüli eset, amikor szóva jöhet, az az, ha fogyatékos gyerekről van szó, aki nem kooperabilis. Tavaly Debrecenben egy ember magánklinikán belehalt az altatásos foghúzásba. Csak mondom. Ha saját magamról van szó, sincs az az isten, hogyha tudok választani a lokál és a full érzéstelenítés mellett, ne a lokált válasszam.
2023. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

4-es, miről beszélsz? Plusz, mit jelent a szakmabeli?


A szájsebészeti klinikán ez rutinműtét, kell hozzá egy fogászati CT lelet, meg egy előzetes vizsgálat, hogy az aneszteziológus tudja, hogy nincs semmi kockázata az altatásnak. Ennyi az egész.


Kap egy időpontot műtétre, reggel meg kell jelenni a kórházban, sorrend szerint sorra kerül, betolják a műtőbe, elaltatják pár óra múlva ébresztés, másnap reggel távozás.


Ebben mi tűnik olyan ijesztőnek? Belehalt az altatásos foghúzásba, mivan? És, mibe halt bele konkrétan? Azon kívül, hogy kitalált storykkal ijesztgeted a kérdezőt.


Ha impactált a bölcsességfog és több is, akkor ritkán ajánlják az ambulánst. Már csak azért is, mert ha az arcüreggel összenyílik akkor brutális infeció jöhet létre, amit nem kórházi körülmények között, hanem egy mezei fogorvosnál, ahol nincsenek erre eszközök nagy gondot tud okozni. Ha valami nagyobb baj történne szerinted a kórházból átszállítják egy magándoki rendelőjébe? Nyilván nem, ezért is a legbiztonságosabb altatásos módon műttetni.


100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem vagy szakmabeli, mert teljes hülyeségeket írtál.

2023. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

5: Ha éppen érdekel, szájsebész vagyok. Utána lehet nézni, baromi nagy para volt abból, hogy az ember belehalt abba a műtétbe. Megyei, és országos botrány ügyek lettek belőle. Dolgozom altatásos betegekkel is, azonban kizárólag indokolt esetben altatunk. Az említett műtét magán szájsebészeten történt. Meg ne haragudj, de te mondasz baromságokat amikor azt mondod, hogy húha, megnyílt az arcüreg, és befertőződhet, emiatt kórházba kell vinni a beteget :DDD Egy normális fogorvos tud arcüreget zárni, elég alap. 24 órán belül korrekt módon zárva minimalizálható a fertőzés esélye kiegésztve a dolgot AB terápiával. Mert hogy ez az eljárás. Egy büdös szóval nem mondtam, hogy 4 fogat egyszerre kell kivenni. Rengeteg betegemnek szedtem már impaktált fogat. vagy 2-2 oldalról egyszerre, vagy pedig egyesével. Mindenki túlélte. ELlenben az altatással. Mindenki dobálózik az altatással, miióntha az egy semmi lenne, pedig marhára nem az. Sok kockázata van. NEM a legbiztonságosabb az altatásos mód. Nekem volt betegem, akit 80-an küldtek el, mert szerencsétlen túl öklendezős volt, és azért volt öklendezős, mert nagyon félt, velem mégis tudott normál módon együttműködni, mivel türelmes voltam vele. Amúgy nála szóba sem jöhetett az altatás egyéb dolgok miatt.

És elárulom nekem azt is, hogy olyat soha a büdös életben nem mond az anesztes, hogy nincs semmi kockázat. Mivel egy altatásnak mindig van. És ezt alá is írja a beteg a beleegyező nyilatkozatban. Más kérdés, hogy nem olvassák el ezt sokan.

Abba halt bele, hogy nem tudták intubálni amúgy. Most boldog lehetsz.


Kórházban igen ritka esetben finanszírozzák az altatásos foghúzást csak úgy. A mi kórházunkban is csak, mint ahogy írtam FOGYATÉKOS ELLÁTÁS KERETÉBEN történt ilyen beavatkozás.

2023. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hozzáteszem: Vannak olyan esetek, amikor pl: A foggyökér rá van tekeredve a nervus alveolarisra, vagy körbeöleli, és barátai. Akkor még esetleg szóba jöhet az altatás, azért, mert a beteg nehezen zsibbadna el. De soha nem kockázatmentes.
2023. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ÉS végül pedig: Egy felső 6-os, 7-es, de akár 4-es 5-ös fog után is nyílhat arcüreg. Akkor azt húzhatja fogorvos ambulánsan? :D Vagy hogy gondoltad ezt? :D
2023. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Jaj kis nyelvtan náci :D Nem tettem ki vesszőt, meg néha félreütöttem a billentyűzeten, vagy mi? Lehet néha kisbetűvel kezdtem a mondatot, vagy 2 nagybetűt nyomtam? Hát mindjárt visszaadom a diplomám, és térdre borulok előtted :D


Nincs igazad, és most ezzel jössz? Ez barátom nagyon gyenge :D

2023. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Elmondanád, mi lett? (új vagyok, nem kommenteltem, jövőbeli érintettként olvasom a tapasztalatokat.) köszi
2023. jún. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!