Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő a gyógyulás bölcses...

Mennyi idő a gyógyulás bölcsességfog műtét után?

Figyelt kérdés

Nekem mind a 4-et egyszerre kell kivenni (altatásban)

Minden ezzel kapcsolatos tippet pl evés fogmosás szívesen fogadok


2023. máj. 28. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy-két hét. Majd egy fehéres-szürkés színű var keletkezik a sebeken, azt nem szabad piszkálni, szívogatni. Lehetőleg kerülni kellene a forró élelmiszereket, és a tejtermékeket, a dohányzást, alkoholt.
2023. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztosan egyszerre kell? Én akkor se mennék bele ha nagyon erölködnének, nagyon kemény lesz 1 hét ez után. Gyakorlatilag alig tudsz majd inni is, egy hétig folyékony kaja ami kb kalória szegény.

Mi az oka az egyszerre való kivételnek?

2023. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka, hogy egyszerre 4et távolítsanak el. Én asszisztens vagyok, de sose láttam ilyet, ahol eddig én dolgoztam, ott kettesével mentün maximum. Saját tapasztalatból is mondhatom, hogy épp elég is egyszerre egy oldal. Nem tudsz többet tenni, mint amúgy ha csak egyet húznának. A szabályok ugyan azok, tej, tojás mentes diéta, csípős fűszeres ételeket kerüld, alkohol, cigi tilos, sok folyadék, sok pihenés, fokozott figyelem a szájápolásra. Fogat mosni külön meg kell majd tanulni, mert az nagyon fontos. Nem szabad köpni, öblögetni, inkább csak óvatosan, puha sörtés fogkefével, alaposan körbe kell menni, kifolyatni szabad csak a vizet. Enni pépet, babaételt, pürét, mást nem nagyon lehet. A fogorvos el fog mondani minden részletet, én most csak kiemeltem néhány nagyobb témát.
2023. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!