Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyógytömessel mit ajánlatos enni?

Gyógytömessel mit ajánlatos enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap raktak be gyógytömést a fogamba gyökérkezelés miatt. Jövőhét Szerdán kell vissza menjek. Mit ajánlatos enni, hogy ne jöjjön ki a tömés? Krémlevesek pl? Illetve gyógytömés előtt nem fájt a fogam viszont azóta enyhe nyomást és neha pici lüktető fájdalmat érzek. Ez estben hivni kell a dokit vagy teljesen normális?


2023. jún. 6. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehetsz normál ételeket, nem kell pépet enni. Nem jön ki olyan könnyen, de a felülete kopik. Pont azért kaptál gyógyszeres tömést, hogy az is segítse a fogad gyógyulását. Addig, amíg nem lesz fájdalommentes az a fogad, nem kapsz végleges tömést. Mikor visszamész, meg fogják kérdezni, hogy érzékeny-e még. Ha igen, akkor újra gyógyszeres tömés.
2023. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem bármit ehetsz. Esetleg arra figyelj, hogy keményebb ételeket (pl. mogyoró) ne azzal a fogaddal rágd. A karamellát és a rágót mellőzd, illetve én az elektromos fogkefét se használtam addig. Apró darabok ettől függetlenül kijöhetnek, lényeg, hogy a gyökérnél a helyén maradjon. Egy hét szinte semmi, én 3 hétig voltam így, mégsem esett ki.
2023. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. És a végles tömés után is lehet gyulladás? Akkor mindenképp húzás a vége? Azt mondta a doki, hogy a fogam alatt az állkapcsomba van a gyulladás szedtem rá antibiotikumot megnyitotta a fogam és utánna egyből jobb lett nem is fájt. Csak most a gyógyszeres tömésnél.
2023. jún. 6. 12:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért is mentem dokihoz mert nagyon fájt az egész arcom azon fele majd elmúlt és a nyirokcsomom nagyon bedagadt és az kezdett el fájni. Most megint érzem, hogy kicsit megdagadt
2023. jún. 6. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem két hónap után tette be a végleges fedőtömést. 2x3 hétig volt benne gyógyszeres tömés, 2 hétig csak a gyökértömés ideiglenes töméssel. Pedig nem is fájt, annyi panaszom volt, hogy a fog mellett megduzzadt az ínyem. A röntgen alapján kiderült, hogy a régi tömés alatt tovább szuvasodott a fog, így gyökérkezelés volt szükséges. Nekem egyszer se fájt, csak tisztításkor, azért volt ennyire óvatos.
2023. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy fél évig kellett vacakolni az egyikkel, de végül rendbejött. Havonta mentem vissza tisztításra és akkor cserélték a gyógytömést. A másik oldalon rágtam, és próbáltam minél jobban kímélni az érintett fogat. Amíg nincs véglegesen betömve, könnyebben letörik. (Bár utána is gyengébb már, mint egy egészséges fog.)
2023. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó és neked fájt a fogad a kezelési idő alatt? Mármint a gyógytömések?
2023. jún. 6. 20:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Megint brutál mód be van dagadva a nyirokcsomom azon az oldalt és a pofazacskom és nyelvfékem azon az oldalt mint amikor a fogorvoshoz fordultam. Holnap hívjam fel igaz? Mivel azt mondta a csontomba van a gyulladás nem fognak kihullani a fogaim ugye? :(
2023. jún. 6. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Onnantól, hogy elkezdték kezelni, nem fájt, csak a kezelések után 2-3 napig. Ezt mondta is az orvos. Vettem be fájdalomcsillapítót, az elmulasztotta. 1x volt, hogy jobban fájt, de nem derült ki, mi az oka.
2023. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!