Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hisztérikus, pánikos betegként...

Hisztérikus, pánikos betegként hogyan lát el a fogorvos, ha a nyugtató sem használ?

Figyelt kérdés

Alapjába véve nem vagyok hisztérikus, sem pánikos. Minden orvosi beavatkozást nyekkenés nélkül tűrök, mindaddig, amíg nem nyúlnak a számba, torkom közelébe. Masszív hányásfóbiám van. Utoljára 2 éve hánytam, után annyira kimerültem a pániktól, olyan pánikot kaptam, hogy ügyeletet kellett hozzám hívni, 190 lett a vérnyomásom, halálfélelmem volt stb. Mind egy kis hányás miatt.

Na azóta nekem a fogmosás is pánikkal telik, minimum, hogy heti 2-3x öklendezésbe torkollik. Ennél már csak az rosszabb, ha egy fogorvos közelít meg. Szerencsére egészségesek a fogaim, de holnap lesz egy fogkőeltávolításom. Annak már nagyon itt az ideje.

Viszont hogyan fog ellátni a doki, ha már attól halálfélelmem van, és öklendezek, ha csak a nyálelszívó bekerül a számba. Mindig úgy érzem, hogy hányni fogok, és megint sokkot kapok. Próbáltam már frontint, rivotrilt, hányáscsillapítókat stb. Nem használtak. Ugyanúgy jött a pánik, az öklendezés. Na a fogkőleszedés minimum 30 perc lesz, mert sok van. Hogyan fogják ezt nekem megcsinálni? Nagyon szeretném, ha végre leszednék, de így képtelenség. Már fulladásig bőgtem ma magam, reszketek, de tudom, hogy egyszer meg kell csinálni.

Mit kezd ezzel az orvos? Félek, hogy elküld és megszégyenít. Altatásra nincs pénzem. Elmondjam neki mindezt, a hányásos történetet, hogy majdnem sokkot kaptam akkor, stb? Akkor több együttérzést kapok?

Magándoki egyébként.


2023. jún. 8. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Először kezeltesd ki az abnormális hisztériádat egy pszichiáterrel, mert ilyen állapotban egy épeszű felnőtt nem mehet fogorvoshoz! Nem megszégyenít, hanem nem vállal el, mert nem elmeorvos, ép felnőttekre szól a képesítése. Úgy viselkedsz, mint egy hároméves! És ezért te magad vagy felelős.
2023. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem tudsz kooperálni, azzal semmit nem tud kezdeni az orvos, el kell menni éber szedálásos ellátásra.
2023. jún. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem. Azt mondta, hogy éber szedációt rövid, maximum 10 perces kezelésekre alkalmaznak. Hogy ide altatni kéne, mert 30-40 perc lesz. Ez igaz, vagy nem?
2023. jún. 8. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!