Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés és próbatömés?...

Gyökérkezelés és próbatömés? Kérlek, segíts!

Figyelt kérdés

Nagyon fájt az egyik fogam és az arcom is feldagadt. Egyből rohantam a fogorvoshoz, aki közölte, hogy gyökérkezelést kell alkalmaznia. Ez meg is történt. Pár napig nyitva hagyta, már nem jött belőle semmi. Mellette szedtem Dalacin-t is.

Ezután megpróbálta betömni próbatöméssel, de rá két napra megint bedagadt a szám és fájt a fogam.

Kivette, pár nap szünet -megint nyitott foggal-.

Ma ismét kaptam gyógyszeres próbatömést.

Most pedig érzem, hogy kezd újra feldagadni az arcom és fáj a fogam.

Mitől lehet ez? Valaki tudna segíteni?


(Elküldött röntgentre is. Megállapította, hogy semmi elváltozás, baj nincsen.)


2010. okt. 11. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tuti be van gyulladva!Ez az orvos,nincs a helyzet magaslatán!Nekem is volt gyökértömésem,és én is kaptam gyógyszeres próbatömést de nem dagadt fel az arcom..
2010. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jajj szegénykém.Hát sajnos nem tudom,nem vagyok orvos.

Lehet nem ártana egy másik orvost is megkérdezned,nehogy félrekezeljenek.

De szerintem,legalábbis én úgy tudom,hogy addig nem lett volna szabad hozzányúlni,míg be van nagyon gyúladva.

Hátsó fogról van szó?Mert akkor szerintem ezek után jobb ha kihuzatod!

Nekem volt egy hátsó fogamon egy nagy lyuk,fájt,gyökérkezelték,tömték...nem azt mondom nem fáj,dee kicsit érzékeny a hidegre,melegre.

Nem mindenkinél működik ez a dolog se.Mindenestre szerintem jobb ha szeded még a dalacint.

2010. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizony előfordul ilyen, velem is így volt pontosan. Ez nem a doktor hibája. Az a "próbatömés" egy mésztartalmú (calcium hidroxid) anyag, ami erősen fertőtlenítő hatású, de egyben izgatja is a fogat, egyfajta steril gyulladás lesz tőle, ami szinte azonnal elmúlik, ha kiveszik a gyökércsatornából. Nekem háromszor csinálta meg ezt a doktorom és utána tett végleges tömőanyagot a gyökérbe és a fedőtömést. Sikeres volt a művelet, ezután rendbejött a fogam, azóta is panaszmentes.

Szóval kell egy kis türelem...

2010. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!