Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha túl szorosan, illetve túl...

Ha túl szorosan, illetve túl közel nőttek egymáshoz a fogaim, azzal a fogorvos mit tud csinálni?

Figyelt kérdés
Kívülről nem látszik, meg szépek a fogaim, viszont szinte az összes be van tömve. És mindig oldalt lyukad ki, ezt hívják fognyaki lyuknak. Olvastam róla, hogy ez általában azért lehet, mert túl közel vannak egymáshoz a fogak, és nálam tényleg nagyon közel vannak.

2023. jún. 10. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Tinédzser korban fogszabályzó.

Idősebbeknél már csak a rendszeres figászati ellenőrzés, kezelés lehetősége.

2023. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogselymez használsz? Elvileg azzal megelőzhető a szuvasodás ilyen esetben is. Gyakorlatilag nagyon precíznek, alaposnak kell lenni hozzá.
2023. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Már nem vagyok tinédzser, 22 vagyok. #2 Eddig nem használtam, viszont napi 3-szor mosok fogat, valószínűleg mostantól használni fogok.
2023. jún. 10. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Igy otven ev alatt kitapasztaltam, hogy a fogselyem, vagy az a draga kis drotvegu muanyagfeju fogkoztisztito szinte meg fontosabb, mint a fogmosas. Egy alapos oblites a lepedeket leviszi az elerheto helyekrol, de beszorult eteldarabkak harom nap alatt mar inyverzest is okoznak es iszonyu budosek is.

Fiatalon abba a tevedesbe estem, hogy azt hittem, az a rengeteg ver kopesnel a fogselymezestol volt. Pedig nem, es par hasznalat utan nem is verzett az inyem.

15 eve elektromos fogkefet hasznalok, es a feherito fogkrem selymezes utan leviszo az elszinezodest is, anelkul nem jon le. Azota fogkovem is alig van.

2023. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na igen, fogselymezés nélkül a fogközökben lepedék sőt ételdarabok maradnak, nem csoda, hogy kilyukad. Próbáld ki a fogköz kefét is (a legvékonyabbat kell valószínűleg, a dm-ben van sajátmárkás vékony). Kár, hogy nem mondta a fogorvos az első ilyen lyuknál, hogy kéne.
2023. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha szorosan vannak egymás mellett a fogai semmilyen fogköztisztító nem fér be. Fogselyem pálcát próbáld ki, sztem egyszerűbb használni. Gagyi fogselymet ne vegyél mert az biztos elfog szakadni használat közben, mivel szoros fog közé nehezebben megy be.
2023. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!