Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha magán fogorvos jövô hétre...

Ha magán fogorvos jövô hétre tud már idôpontot adni az jó vagy rossz jel, illetve az internetes vélemények mennyire származnak valódi emberektôl?

Figyelt kérdés

Tegnap bejelentkeztem egy magán fogászatra ahol elsônek már jövô héten lett volna idôpont. Most ez azt jelenti, hogy ennyire nem járnak hozzà?

Állami fogászaton jártam így hogy màr jövôhéten fogadott egy nô aki hanyag munkát végez. Meg a màsik kérdés, hogy a pozitiv vélemények mennyire származnak valódi emberektôl, nem a fogorvos kamu profilból írkàl jó véleményeket. Ez lehetséges?



2023. jún. 14. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég helyfüggő.

Ahova én járok ott a doktornő már akkor is azt mondja, hogy sokat kell várni, ha 3 nappal később tud időpontot adni. Igaz ő rengeteg beteget vállal egy nap, de ennek ellenére mindig precíz és kifogástalan munkát végez. Szimplán csak nem beszélget +15-20 percet a beteggel a magánéletükről, mint sok más helyen.


A vélemények hát.. nem minden beteg ír általában, én se gyakran teszem. Ebből kifolyólag biztos, hogy mind pozitív, mind negatív élménnyel távozó beteg sztorija is lemarad.

2023. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jelent semmit. Sokszor szerencse kérdése is, épp mennyire zsúfolt időszakot fogsz ki. Nekem az államiba pl. mindig minimum egy hónap a várási idő, magánba jövő hét akár. Pénz függvénye is. A véleményeknél meg nem lehet tudni, de nem hinném, hogy a legtöbb fogorvos ilyenre pazarolná az idejét, hogy neten kamu profilokból írkáljon.
2023. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem jelent semmit. Sokszor szerencse kérdése is, épp mennyire zsúfolt időszakot fogsz ki. Nekem az államiba pl. mindig minimum egy hónap a várási idő, magánba jövő hét akár. Pénz függvénye is. A véleményeknél meg nem lehet tudni, de nem hinném, hogy a legtöbb fogorvos ilyenre pazarolná az idejét, hogy neten kamu profilokból írkáljon.


Egy magán fogàszatnak csak ebbôl van bevétele, hogy az emberek fogát csinàlja? Gondolom ha nem jàr oda senki mert hanyagok akkor már bezártak volna mert nincs bevétele.

2023. jún. 14. 09:01
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Hol az a baj, hogy 2 hónapos várólista van, hol pedig hogy túl korán adnak idôpontot. Úgy látszik tényleg nem lehet jót tenni.

Amúgy sem jelent semmit. Lehet pont volt jövő héten egy lemondás, uborkaszezon van, mert nyáron nyaralásra költenek az emberek, nem fogakra. Az sem mindegy, hogy az adott településen mekkora és milyen minőségű a választék, hiszen magán és magán között is van különbség. Egyrészről lehet a rendelőknek profilja, például szájsebész az orvos, első sorban ezzel foglalkozik, de mondjuk az adott településen a fogorvost keresők többségének tömésekre van szüksége, nem implantátumra, így lehet egy másik rendelő 3 hónapos várólistával dolgozik, míg a szájsebész 2 héttel. Másrészről a hozzáállásban is vannak különbségek. Igen, egy magánrendelő a betegek által hozott pénzből él, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy az ilyen orvos nem lehet hanyag, ez a szolgáltatástól is függ. A környékünkön van olyan magánrendelő, ahova azért járnak tömegek, mert éjszaka és hétvégén rendel, a munka minősége még közepesnek sem mondható, de hogy őszinte legyek, a pacientúrájának nem a minőség fontos, hanem az, hogy a gyári munkájuk mellett, ahonnan nem tudnak egy átlag hétköznapi rendelésre elmenni, legalább fogfájással ne kelljen küzdeni. Kb ennyit tud az egész rendelő, a doktornőnek még asszisztense sincs, ami elég sokat elárul, tekintve hogy ez egy 4 kezes munka, az asszisztens munkáját nem tudja az orvos ellátni.

Van egy mondás, egy kezelés lehet jó, olcsó és gyors. Ebből 2-t választhatsz, tehát ha te jót és gyorsan szeretnél, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, ha nincs pénzed, de holnapra kell, akkor rossz lesz. Ezt a magánrendelők is képviselik, ennek megfelelően mindenki tud az igényeinek és pénztárcájának megfelelően választani. Ahol sok kispénzű ember lakik, ott nyilván azok a rendelők fognak futni, ahol szinte áron alul adják el a kezeléseket, míg egy drágább, sokszor minőségibb munkát adó kevésbé, mert kevesen engedhetik meg maguknak.

Magyarul: semmit nem jelent, hogy mikorra kapsz időpontot.

2023. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jelent semmit, ha hamar van időpont.
2023. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!