Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelés fáj, ha kapok...

A gyökérkezelés fáj, ha kapok előtte érzéstelenítő injekciót? Ha igen, milyen érzés?

Figyelt kérdés
2008. dec. 31. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

máshogy nem lehet megmenteni a fogat?

kibírható.

2008. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Én észre se vettem amikor gyökérkezelt a doki. Csak utánna mondta. Semmit neméreztem az ég világon. Szerintem ha jól adja be a doki az érzéstelenítőt és nincs neked begyulladva akkor nincs mitől félned.
2008. dec. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem fájt csak kellemetlen volt. De még mindig nem annyira, mint mikor a bölcsességfogamat vésték ki. Az fájt.
2008. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem igazán fájhat, hiszen olyan fognál végeznek gyökérkezelést, amelyik már mondhatni elhalt, így az nem is érez már semmit.
2008. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem fájdalmas. Nekem már sajnos sokszor volt. Sőt, volt, hogy érzéstelenítőt sem kaptam, de akkor sem vészes, csak olyan, mintha egy-egy pillanatra megfájdulna az ember foga, de a következőben már el is múlik.
2008. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Miért pontoztatok le?

"Gyökérkezelés minden olyan esetben szükséges, mikor a fog már magától is elhalt"

Ezt itt találtam: [link]

És a fogorvosom is azt mondta, hogy a gyökérkezelt fogam elhalt!

A 4. voltam.

2009. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
hm..nem megijeszteni akarlak, csak elmondom a tapasztalatom..én sajnos már úgy mentem fogorvoshoz amikor nagyon fájt a fogam..és akkor derült ki az is h gyökérkezelni kell. Na hát a gyulladt fog mellé injekció, a gyulladt fogba injekció, mindkettő fájt mint állat, és az első két kezelés..egy hét kimaradásával..nagyon kellemetlen volt. 18 vagyok, de bevallom sírtam..aztán utána megnyugodott, elmúlt a gyulladás és onnantól kezdve már bőven nem vészes, csak kellemetlen. Az hogy milyen érzés sztem elég leírhatatlan..eleve kellemetlen a helyzet is..gondolom te sem szereted a fogorvosokat :) főleg ha még olyat csinál ami fáj..a történet nálam úgy zajlott, h érzéstelenítő, kifúrta, majd a következő alkalomig beletett vmi gyulladáscsökkentőt és lezárta. Ez kb kétszer megismétlődött..mikor csinálta különböző vastagságú tűket huzogat meg tekerget ki be a fogadba..ránézésre sokkal rosszabbak ne aggódj :) bár elég kellemetlen az tény..ezáltal tisztítja a csatornákat..ha ez megvan..ami beletelik 1-2-3 alkalomba..utána zárja le véglegesen..és kb ennyi a történet..Szal én egy tippet tudok adni...ne várd meg hogy fájjon!
2009. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
én nem akarok senkit se ijesztgetni, nekem is volt már gyökérkezelésem,nem is egyszer, és be is volt gyulladva, ami eleve már nagyon fájt, aztán még bele az érzéstelenítő, azt hittem már sikítani fogok, pedig 20 éves leszek nemsokára, ráadásul férfi :S aztán kb 4-5 alkalommal kellett mennem, és elég kellemetlen volt, de túl lehet élni. ne aggódj, legyél túl rajta szerintem inkább előbb, mint utóbb. én is azt mondom hoyg ne várd meg amíg fájni kezd, ha pedig már eléggé fáj, menj el sürgősen, mielőtt rosszabb lesz
2009. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ember! 11 éves vagyok és 2 gyükérkezelt fogam is van, pont ma csináltak egyet. Ha kapsz injekciót semmit nem érzel. Ha csak lidocain-t akkor se sokat érzel. Ha nem kapsz semmit azt nem tudom, de ha lehet, kérj injekciót! Az érzés az olyan hogy kaparják belülről a fogat, te semmit nem érzel. Nagyjából ennyi. De ez több napos, így a végén be kell tömni. Remélem segítettem! :)
2012. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
xd.... *gyökér
2012. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!