Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesség alatt kihúzott...

Terhesség alatt kihúzott bölcsességfogad helye meddig fájt?

Figyelt kérdés

Azért is ide írok, mert 15 hetes kismama vagyok és begyulladt a bölcsességfogam, ezért kellett kihúzni. Fertőtlenítették(gennyes volt), kihúzták, varrni nem kellett. Antibiotikumot nem írtak fel, panadolt szedhetek. 4 napja szenvedek vele, de úgy érzem semmit nem enyhül és kisugárzik a fülembe, illetve az alsó-felső állkapcsomba is, hiàba jegelem.


5-6 hónapja már műtötték ki az egyik felső bölcsességfogamat, de az pár nap után enyhült fájdalomcsillapítók nélkül is. Igaz az nem volt gyulladt.



2023. júl. 13. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza holnap a rendelőbe. Valószínű, hogy kiesett a fog helyéről a vérdugó, így fogmedergyulladásod lett. Ilyenkor gyógynövényes vagy más ecsetelő anyagba mártott gézcsíkot tesznek a kihúzott fog helyére, és pár napon keresztül naponta cserélik. Ez elég harmar szokott segíteni.
2023. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hetesen húzták ki. Kb 1 hétig fájt az egész állkapcsom, enni alig tudtam.


Nekem is gyulladás miatt szedték ki, varrták, antibiotikumot kaptam.


(Kb 2 hónapja szedettem ki egy másik bölcsességfogat nemterhesen, az talán 2 napig ha fájt)

2023. júl. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez aggaszt, hogy antibiotikumot nem kaptam, csak valami fertőtlenítővel áttisztította utána meg betadinnal. Varrni meg azt mondta nem kell, mert nem vérzik annyira. Amúgy magánban voltam. Délután lesznek nyitva, talán akkor okosabb leszek.

Amúgy honnan tudom, hogy a vérdugó kieshetett? Ha vakuval megvilágítom akkor mélyebben de látok egy feketés részt. Nem az az?

Köszönöm a válaszokat!

2023. júl. 14. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Fél évig fájt orvosi kezelések ellenére is.
2023. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos pénteken nem tudott fogadni az orvosom, mert nem volt bent. Viszont szombaton az ügyeletre elmentem. Ott átöblítették, illetve jód tartalmú citromsárga port tettek a fog helyére, fél órán keresztül géz lapot kellett rászorítanom és nem ihattam. Illetve corsodyl öblögetőt ajánlott a doktornő, napi egyszer esténként használhatom. Azt mondta antibiotikumot nem írhatnak fel terhesség alatt. Panadolt szedhetek napi 1-2-t, ha nagyon fájna. Amúgy lekopogom, de a jódos por nagyon sokat segített már most. Bízom benne 1-2 nap múlva még jobb lesz.
2023. júl. 16. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!