Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés közben fáj?

Gyökérkezelés közben fáj?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tudom, adnak érzéstelenítőt. Huzták már fogan, nem fájt. De egy gyökérkezelésnél ahol az ideget cibàlják az érzéstelenítô mellett nem fáj? Nem fogok semmit érezni?


Valamint utána 3-4 nappal fesztiválra mennék, szabad inni egy kevés alkohol tartalmú italt?



2023. júl. 16. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs gyulladás, akkor az érzéstelenítő után semmit nem fogsz érezni.


Ha nem kell gyógyszert szedned, akkor ihatsz alkoholt.

2023. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem ereztem. Nem cibalta az ideget, tenyleg semmit nem ereztem.


Mire mesz a fesztivalra, addigra lehet enni, inni.

2023. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Picit lehet gyulladt, mert érzékeny a fogam :( jó lenne már túl lenni rajta, mert folyamatosan érzékeny…
2023. júl. 16. 17:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Lyukas? Ha elerheto az ideg, akkor fajhat ettol is, vagyis lehet erzekeny.

De gondolkozzunk pozitivan. Nem FOG fajni.

Mikor mesz?

2023. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem lyukas. Csak a röntgentől mondta meg az orvos, hogy közel van az ideghez a szuvasodás. Be van tömve, de valószínűleg rosszul lett, vagy nem is tudom.

Most húzták a bölcsességet 5 napja. Igazából augusztus legvégére adtak gyökrkezelésre időpontot, de én addig képtelenség kibírjam.. holnap körbe telefonálok orvosoknak ès a héten fogadjon valaki. Nyaralni is mennék meg hát nem kellemes.

De az a furcsa, hogy ez mostmár közel 1 hónapja érzékeny.. van nap mikor egyàltalán nem. Volt, hogy azt hitte az egyik orvos, hogy a bölcsesség fog nyomja előtte a fogakat, de azt is mondta nem tudja mi a konkrét baj, mert néha fáj néha nem. Na ma nagyon…

És nem tudom hogyan, de alul a legelső fogam is fáj… az ingyen ott piros. Ez is fájt 1 hete hébe hóba… én komolyan nem tudom miért van ez, de kikészít, hogy mindig valami rossz, és azt se tudom melyik miért.

A gyökérkezelés fix kell..

bocsi kifakadtam… mert màr nem tudom mitévő legyek. Nem akarok cataflamot szedni mindig..

2023. júl. 16. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond, ventilalj csak.


Nincs rosszabb a fogfajasnal. Aha, probalj meg hamarabbi idopontra foglalni, essel rajta tul minel elobb.

Ahogy az elso is irta, ha nincs gyulladas, injekcio utan nem fogsz erezni semmi.

2023. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogkőleszedésen voltál? Nekem a fogkő miatti ínyérzékenység is nagyon ijesztően tud fájni.


De ha tudod, tényleg hozd előre valahogy a gyökérkezelést. Gyulladt már be ilyen tüneteket mutató fogam. Több hónap után, de ez lutri.


Szerintem ez az érzékenység nem az a szintű gyulladás, ahol ne működne az érzéstelenítés. Mikor amúgy a gyulladt fogam gyökérkezelték, csak néhányszor néhány másodpercig fájt, és nem erősen, az előző napi fogfájáshoz képestsemmi volt.

2023. júl. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem pont amiatt gyulladt be, hogy a tömés közel volt az ideghez. Lutri mikor gyullad be, utána meg hetekig tart kikezelni. Nekem fel volt dagadva az arcom, fájt, hogy majd behugyoztam, adtak érzéstelenítőt és a kezelés maga nem fájt így. De egyéni is ki hogy éli meg.
2023. júl. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!