Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy kb félig letört fogat...

Egy kb félig letört fogat újra lehet építeni nem? Miért volt bizonytalan az orvos?

Figyelt kérdés
Vagy csak egy bénát fogtam ki? Fanyalgott hogy hát kérdés meddig lesz tartós, háát a fele hiányzik. Egyszer mikor szájsebészeten voltam egy rosszabb fog miatt, azt meg akarta menteni a doki, de mondtam inkább vegye ki úgy is pótoltatom. Most ebből a fogból jóval több van meg mint amabból, szerintem gyökérkezelés se kéne mert nem fáj. Keressek másik orvost?
2023. júl. 16. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem keress
2023. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem vagyok fogszakorvos, szóval csak a saját példámról tudok írni: nekem ano azt mondta a doki, hogy ez attól is függ, hogy milyen pozíciójú és funkciójú fogról van szó- pl. amikor koronát kell egy súlyosan sérült, de még jó/egészséges gyökérrel rendelkező fogra húzni, akkor hiába szebb a cirkon, sok helyre a terhelés miatt egyszerűen a porcelán koronát ajánlják még mindig. Volt olyan fogam (szemfog), amelyet nagyon le kellett csiszolni mégis fel lehetett építeni aztán 10 évig kitartott a pótlás - most újra meg lehetett csinálni, de utoljára, a következő megoldás ha a pótlás ki/letörik az már a korona lesz..és volt olyan nagyörlőm amibe onlayt szerettem volna rakatni, mégis inkább tömés majd a végén húzás/pótlás lett belőle, pedig ha arányaiban összehasonlítom a két fogat, a nagyörlőtől többet vártam volna (kisebb hiányzott belőle, mint a szemfogamból) :D Az öcsém egyébként néhány éve letörte metszőfogát és mondta neki a doki, hogy megpróbálja megmenteni, de nem biztos, hogy tartós lesz. A tesóm ezt választotta, mivel felső fogról volt szó. Aztán mire előkészítette és kisebb csonkból felépítette, rá 2-3 héten belül az egész egy harapásnál letörött a csonkig..a doki azt mondta, hogy az a terhelés miatt van illetve, hogy a dekor fehér cement az esztétikus ugyan, de kevésbé tartós (van egy jóval keményebb szilkonosabb de sokkal sárgább szinű változat is). Végül úgy járt, hogy elő kellett készíteni mellette a szemfogat és mivel önmagában a szingli koronát sem tartotta volna meg, így kapott cirkonból egy egymás melletti párt- és az most esztétikailag rendben van és tartósnak is tűnik. Tudom, ezek a példák nem túl hasznosak szakmai szempontból, így ha további kétségeid vannak-és ha elsősorban úgy érzed, hogy a fogdoki akinél voltál, nem biztos a dolgában, nem figyel rád, vagy nem feltétlen a konzervatív fogászat híve (bár ezt kétlem) akkor kérj egy másiknál is időpontot és aztán dönts csak. Sok szerencsét!
2023. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg amíg az ínyvonal fölé ér addig simán megmenthető és létezik koronahosszabbítás is, ha jól mondom vagy fogfelezés.
2023. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hat nekem eleve gyokerkezelt fogam roppant szet 17 ev utan, igy az erzeketlen fog gyokercsatornajaba egy csapot vezetett be, arra epitett fogat, amit nemcsak a fog heja, hanem belul a csap tart.

Az inlay lenne elo fogra, de ahhoz is kell fog, baromi nagy tomes utani lepes. Maskulonben ki kellene olni az ideget, es nem biztos, hogy sokaig tartana igy is.

2023. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem alsó gyökérkezelt 6-osra, aminek a fele hiányzott (és a közepe teljesen) koronahosszabbítás+inlay lett a megoldás.


Én szerettem volna ezt és nem a húzást. Az orvos azt mondta, ár-érték arányban a húzás és pótlás lett volna a legjobb, és hogy a koronahosszabbítás kicsit lutri, de szerencsére sikerült. Még nincs egy éves, meglátjuk, meddig bírja.


A csapos koronára is rákérdeztem, azért lett inlay, mert a gyökérbe a csap belefúrása is gyengít.

2023. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!