Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Altatásban volt e valakinek...

Altatásban volt e valakinek bölcsességfog eltávolítása?

Figyelt kérdés
Mesélne róla
2023. júl. 22. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogászati asszisztens vagyok. Altatásban nem volt részem, csak láttam párat. Tulajdonképpen olyan, mint minden más altatás. Persze vannak technikai különbségek, de azt a páciens nem érzékeli. Viszont egyrészt költséges, másrészt egészséges felnőtt embert általában eléggé felesleges altatni. Persze, rutin dolog, de akkor is megvannak a maga kockázatai, szóval általában nem ajánljuk senkinek (kivéve a kicsi, székben nem kezelhető betegeket, vagy az értelmi sérülteket). Sok kezelés több körös, ilyenkor pláne nem ajánlott, mert pl egy gyökérkezelésnél senki nem fog altatni 2 hetente altatni. Feltételezem félsz a kezelésektől. Ebben az esetben bódítást/szedálást tudnék ajánlani. Röviden: létezik az intravénás szedálás, aminek során aneszteziológus tart egy egy ilyen félálom állapotban. A bódítás történhet egyszerűen egy tablettával is, amit beveszel, és elbódít (ehhez nem kell aneszteziológus). Ezek a módszerek is ellazítanak, de mégse egy altatás, nincs komolyabb kockázata, és sokkal olcsóbb. Utóbbit magam is próbáltam már, egy bölcsességfog műtétnél. Kicsit olyan volt, mintha részeg lennék. Felfogtam kb, hogy mit mondanak, de csak úgy voltam, semmi kellemetlenséget vagy fájdalmat nem éreztem. Nem is emlékszem néhány részletre, mintha álmodtam volna. Rengeteg infót lehet erről találni, nézz utána, szerintem nagyon jó megoldás.
2023. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,félek. Inkább altatásban szeretném
2023. júl. 22. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem altatás nélkül volt. Pechemre mélygyökerű, kampós volt, de altatást akkor sem vállaltam. 1 órán keresztül dolgoztak, szétszedtek, erőm nem maradt. Masszív fájdalom egy hétig, utána jobb lett. Ha nem lett volna ilyen problémás fog, hamar kint lett volna. De valószínűleg röntgenről fogják látni hogy mire számíts.
2023. júl. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 nem ez volt a kérdés
2023. júl. 23. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem foglak lebeszélni, csak ötletnek mondtam a bódítást. Teljesen érthető, hogy félsz, láttam már nagydarab pasikat elájulni az idegességtől. Meghát nem is az én dolgom, majd a szájsebészeddel konzultálsz. Akárhogy választasz, rendben leszel, neked ez ijesztő, de egy szájsebésznek rutin, szóval sok sikert kívanok neked, és kitartást.

Az altatásról nem tudok sokat írni. Ahogy írtam, ugyan az a menet, mint más altatáskor. Az utolsó emléked az aneszteziológus lesz, ahogy a maszkot rád adja, a következő pedig már amikor ébren vagy. Utána kicsit bent kell lenni megfigyelésen, ha minden oké, akkor haza mehetsz (kísérővel!). Semmire nen fogsz emlékezni a beavatkozásból, mint említettem, olyan altatás, mint a többi.

2023. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!