Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan orvos, aki leszedi...

Van olyan orvos, aki leszedi a beragasztott fémszálat amit fogszabályozás után kaptam?

Figyelt kérdés
Nem rég ért véget a fogszabályozásom, és be lett ragasztva egy vékony fémszál alulra és felülre, hogy ne mozogjanak vissza a fogak. De annyira utálom ezt a drótot, zavar a beszédben, zavar hogy ott van, ha pl kajálok valahol napközben, és nem tudom egyből megmosni a fogam, akkor bele ragad a kajamaradék, úgy érzem sose fogom megszokni.Sok orvos nem is használ, mert alapból van egy műanyag sín amit éjszakánként hordani kell, és akkor nem mozdulnak vissza a fogak. Van olyan orvos, aki kiszedi nekem? Igazából csak le kell polírozni a ragasztót amivel fel van ragasztva, és ennyi. Tudom hogy sok orvos nem szereti a más orvosok által kezelt pácienseket, de pl a háziorvos, vagy egy másik fogszabályzó orvos megcsinálja? Nyílván saját felelőségre, hogy vállalom a következményeit ha esetleg elmozdulnak a fogak. Oda ahol csináltattam meg nem szeretnék visszamenni hogy leszedjék, mert szerintem úgy se szednék le.
2023. júl. 22. 22:18
 1/5 anonim válasza:
Bármelyik magán fogászaton megcsinálják, de javasolni fogják, hogy csináld végig a fogszabályzást, nem ok nélkül. De ettől még megcsinálják.
2023. júl. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire mozdulnának vissza. Van éjszakai helybentartóm is, azzal semmi bajom nincs, mert invisalign fogszabályzóm volt, így megszoktam már a sínes fogszabályzót. De úgy érzem ezt a drótot soha nem fogom megszokni, egyszerűen nem tudok nem arra gondolni hogy ott van.
2023. júl. 22. 23:35
 3/5 anonim válasza:

1 vagyok,


elhiszem, hogy megvan az okod rá, hogy le akarod vetetni, és mondom, bárhol megcsinálják.

De én azért meggondolnám, hogy érdemes-e mégis kitartani. Nem kevés pénz, energia, idő, kitartás van már benne. Szerintem a legjobb, ha minél hamarabb inkább a fogszabályozó orvosoddal konzultálsz. Ha valahol leszedeted, akkor csak le lesz szedve, és ahogy mondtad, lehet, hogy bukta az egész, mert a fogaid visszaállnak a korábbi pozícióba.

Inkább keressetek számodra is elviselhető, és a kezelést sem akadályozó megoldást közösen. Sok sikert kívánok hozzá!

2023. júl. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, még gondolkozom rajta, ahova jártam nem hiszem hogy nagyon örülnének neki, plusz ha leszedetném, akkor nem is szívesen mennék oda vissza kontrollra így, de elhanyagolni meg nem akarom...Lehet azért idegesít annyira, mert mag a tudat rohadtul idegesít hogy egy kis drót van a számban, és ettől nem lesz olyan letisztult az egész végeredmény, hiába nem látszik.
2023. júl. 23. 00:05
 5/5 anonim válasza:
Ezért mondom, hogy mielőtt leszedetnéd, konzultálj a dokiddal, aki ezt az egészet végigvitte. Ő tud a legrelevánsabban hozzáállni, és nyugodtan mondd is el neki, hogy annyira irritál, hogy gondolkoztál a levételen. Nála kompetensebbet úgysem találsz, mivel minden fogszabályzás egyedi, így ő ismeri legjobban az állapotodat. Szerintem mielőtt bármit eldöntenél, kérj hozzá egy konzultácóis időpontot (a telefonba is nyugodtan mondd meg, hogy nem általános konzi, hanem panaszod van). Veszíteni nem tudsz vele semmit. Nyerni viszont akár sokat.
2023. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!