Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogszabályzóval nem mosok...

Ha fogszabályzóval nem mosok fogat minden alkalommal evés után, akkor törvényszerű, hogy megromlanak a fogaim, vagy ez csak genetika?

Figyelt kérdés

Pontosan tavaly november óta van alsó és felső fogszabim, de a fogaim szerencsére eddig nem romlottak (picit megsárgultak, de ez szerintem jelentéktelen).

Viszont sajnos nincs mindig lehetőségem minden evés után fogat mosni, azaz csak reggel és este mosok, de mindkét alkalommal nagyon sokáig, és nagyon alaposan.

Napközben azért ebéd után szoktam enni egy kis csokit, vagy nápolyit, kekszet, de ilyenek hogy gumicukor, nem eszek.

Ez így rendben van? Elég csak naponta 2x mosni?

(Iskolában szinte kizárt, hogy fogat mossak)


2023. aug. 10. 16:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit kihagytam, hogy elektromos fogkefét használok már kb. 2 éve, és Oral-B fogkrémet.
2023. aug. 10. 16:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég így, ha a fogmosás alapos. Ezt lepedékfestő tablettával ellenőrizheted.
2023. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is fogszabis vagyok, de én is csak napi 2X mosom meg. A fogaimnak semmi baja, nem romlott, nem sárga. szerintem, ha a két alkalom alatt alaposan meg van mosva+ szájvíz+ fogköztisztító, akkor bőven okés ennyiszer mosni
2023. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gungasam ***** válasza:
A túlzásba vitt szájfertőtlenítés ártalmakat is okozhat. Ugyanúgy felboríthatja a száj bioflóráját mint az antibiotikumok az emésztését. A száj higiéniáját természetes módon is el lehet érni ha megfelelő táplálékot rágunk. Például minden étkezés után egy almát fogyasztunk alaposan megrágva. Erősen lecsökkenthető a fogmosások száma, a szájöblítőkről nem is szólva.
márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!