Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzása?

Bölcsességfog húzása?

Figyelt kérdés
Ha kihúznak egy felső bölcsességfogat, amely nincs begyulladva, csak enyhén szivas, mennyire fog fájni közvetlenül a húzás után és másnap?

2023. okt. 1. 22:59
 1/10 A kérdező kommentje:
szuvas
2023. okt. 1. 23:08
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj passz. Ez egyéni. Nekem alig fájt.
2023. okt. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem két napig fájogatott, de teljesen kibírható volt fájdalomcsillapító nélkül is.
2023. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak aznap fájt enyhén amikor kiment az érzéstelenítő, utána nem
2023. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!


Nekem ebben az évben a jobb oldalon lévőket kiszedték, az alsó az borzalmas volt, de a felsőnél semmit nem éreztem az érzéstelenítő elmúlása után se (egyébként nekem is csak szuvasodás volt vele a gond), még fájdalomcsillapító se kellet, szóval szerintem attól nem kell félned, ha jól áll, akkor valszeg csak egy sima foghuzas lesz, a műtét maga meg egyáltalán nem volt fájdalmas, és még hosszas se (5-10 perc volt az alsó, a felső meg 2-3).


Nyilván mindenki más, szóval lehetnek eltérések, de nem mindig olyan borzalmas mint ahogy mások beszámolnak róla, + nem hiszem, hogy borzalmas lesz a tiéd az alapján, hogy csak az a gond vele, hogy szuvas, szóval nyugodj meg, nem lesz közel se olyan rossz élmény mint amilyennek elképzeled.


Remélem segítettem egy kicsit megnyugodni.

2023. okt. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem be volt gyulladva nemrég, igaz egyszerű húzással kijött, nem kellett szájsebészet, szinte alig fájt. Aznap este vettem be fájdalomcsillapítót, hogy tudjak aludni rendesen, de ennyi, napközben semmi bajom nem volt utána, 3 napig érzékeny volt a helye. Viszont egy felső fog húzásnál az a veszély van, hogy megnyílhat az arcüreg, ezt nyilván ott ellenőrzik, de ha igen, akkor az egy plusz művelet, viszont azt szerintem csak szájsebész tudja megoldani.
2023. okt. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem kettő felsőt és egy alsót húztak ki bódításban. Utána közvetlenül egyáltalán nem fájt, mert extra adag fájdalomcsillapítót kaptam az intravénás bódító mellé. Utána minimálisan éreztem a felsők helyét, fájdalomnak nem is mondanám. Nekem is szuvasak voltak és még enyhe gyulladásban is. Az alsó durva volt, az közel egy évig fájt kisebb-nagyobb mértékben, de nem a fog helye, mert az szépen és gyorsan gyógyult, hanem az állkapcsom fájt, mert nagyon nehezen tudták kirángatni az alsót, és feszegették az állkapcsot. Sokáig érzékeny volt a frontokra. Inkább kényelmetlen volt, hogy 3 lyuk volt a számban (nem varrták egyiket sem), azt sem tudtam, hol egyek. Szóval a felsők gyakorlatilag nem fájtak.
2023. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a húzó orvostól függ.


Nekem semmi nem volt.

Annyi, hogy több érzéstelenítőt adott, mint másoknak adott volna. :D


De semmi nem volt az ég adta világon.


Adott Cataflam-ot, azt bevettem otthon azonnal, másnap már semmi, egy hét múlva szépen gyógyult a seb.

2023. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem még friss az élményem egy hete húztak kettőt. Maga a húzás egyáltalán nem fàjt 3perces procedúra volt foganként. Gyorsan megvan ha a gyökerei jól állnak. Utana két napig fájt, nem elviselhetetlenül olyan 10/4 gyógyszerrel 10/2. Ne félj nem lesz gond!:) Az evés a legrosszabb az egészben és a fogmosas.
2023. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi mielőtt teljesen kimenne a zsibbadás vedd be a gyógyszert, akkor nem fogsz szenvedni. Flector por a legjobb!
2023. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!