Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehetséges, hogy én...

Hogyan lehetséges, hogy én "megállapítom" egyik fogamról, hogy valami nincs rendben vele, a fogorvosom pedig rendben találja?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogdokinál, mert egyik fogamat nem éreztem rendben, érzékeny, furcsa érzetem van, amikor a nyelvemmel piszkálom, és szürkésnek is látom a két fog találkozásánál. Ezt elmondtam neki, ő megnézte, majd közölte, hogy ő semmit sem lát. Pedig nagyon jó fogorvos, eddig minden apróságot észrevett a számban, le a kalappal előtte. Vagy csak odaképzeltem, hogy szürkül? (amúgy tényleg szürkül)

Köszi a válaszokat.


2010. okt. 18. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol benne és te jobban tudod, akkor menj el másik dokihoz.
2010. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom jobban, nem is tudhatom jobban, hisz nem vagyok fogorvos, csak jobban érzem. Szerintem. De őt sajnálnám itthagyni, mert tényleg remek szakember, csak nem értem, ő hogyan nem látja, amit én igen. De neki meg aztán pláne nem mondhatom, hogy "hé te figyelj, én jobban tudom" :)

Vagy még arra gondoltam, hogy látja az adataimon, hogy úgyis megyek majd februárban éves kontrollra, és akkor úgyis "bele kell magát ásni" a számba, és ha valóban van ott valami, akkor februárig kiderül.

Köszönöm a válaszod.

2010. okt. 18. 18:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Fogadni mernék bármiben, hogy te nő vagy.
2010. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

:D Hát ez qurva nagy :)

Igen, mellesleg 25 éves. Bár nem tudom, miért számít a nemem ennél a kérdésnél :)

2010. okt. 18. 19:14
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Mert általában a nők szokták "jobban tudni" a dokinál is hogy mi a bajuk és ők mennek kész diagnózissal és ezt elég határozottan közlik is, mielőtt a doki akárcsak szóhoz is jutna.
2010. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazad van. De a "mi a panasza" kérdésre csak el kellett mondanom, hogy érzékeny + mintha szürkülne :) bár lehet, hogy csak annyit kellett volna, hogy féléves kontrollra jöttem.

Kösz, hogy felnyitottad a szemem, így még ha az eredeti kérdésre nincs is válasz, már megérte :) Még egyszer kösz.

2010. okt. 18. 19:32
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem azzal van baj, hogy elmonod, hanem hogy szerinted nincs igaza és te jobban tudod.
2010. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ácsi! én nem mondtam neki, hogy jobban tudom, én csak itt tettem fel a kérdést, hogy miért van, hogy ő nem látja, én látom (fordítva elképzelhetőbb lenne), és az első kommentem is azzal kezdődik, hogy nem tudom, nem tudhatom jobban. De OK, ha ő azt mondta, hogy minden fogam rendben van, akkor legyen.

Tudod, én évente járok kontrollra (soha nem problémával megyek, hanem csak azért, hogy átnézze + ha kell, fogkövet távolítson), és nem véletlenül kerültem ma oda (az ellenőrzésem csak febrban lenne). De jó fej volt a doki, mert azt mondta, bármi szokatlant észlelek, nyugodtan menjek - igaz is, ez a jobbik eset.

Neked pedig köszönöm. Megvilágosodtam: amit én látok a fogamon, az lehet, hogy ennek a fognak a sajátossága, és ő ezt tudja, én meg nem, és ebből fakadt ez az egész.

2010. okt. 18. 20:06
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha az ember lelkiismeretesen jár kontrollra, előbb-utóbb maga is vizsgálgatja, amit a doki és sikerrel fedez fel nem létező problémákat...:)

Ne csüggedj ez másfajta kontrolloknál is így van.

2010. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. okt. 18. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!