Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájhat 2 fogam között...

Miért fájhat 2 fogam között az ínyem?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja nagyon elkezdett fájni a bal felső 4-es és 5-ös fogam között, a tükörben láttam is, hogy a két fog között van egy kis fekete lyuk, gyakran be is szorul oda az étel. Elmentem a fogorvoshoz, kocogtatásra volt kicsit érzékeny az 5-ös, de nem vészesen, másik egyáltalán nem. Azt mondta, hogy mindkettőben van lyuk, de nagyon kicsi, ezeket betömte. Fokozatosan el is múlt a fájdalom 2-3 nap alatt. Tegnap este megint elkezdett fájni, de megint úgy érzem, hogy nem a fog fáj hanem kettő között az ínyem. Van egy kis rés a két fog között ahová folyton belerakad az étel. Esetleg felsérti ott valami vagy mi lehet ez? Tompa, szúró fájdalmat érzek és fájdalomcsillapító se használ rá. Egyébként szorítom éjszaka a fogaim, de használok harapásemelő sínt. Volt már 2 éve ilyen, hogy nagyon fájt egy egészséges fogam és akkor derült ez ki, azóta hordom a sínt, de ezt nem is fogfájásnak érzem.

#Fog, fogfájás, íny, fogorvos, ínygyulladás,
2023. okt. 30. 08:43
 1/3 A kérdező kommentje:
És nem fáj se melegre, se hidegre se ráharapásra, csak mintha a két fog között feszítene az inyem vagy nem tudom, hogy mondjam
2023. okt. 30. 08:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Fogselymet, fogköztisztítót szoktál használni? Ha nem, akkor nincs min meglepődni. Napi 1x át kell tisztítani minden fog között. Fogászatban mindig ott van a probléma, ahol nincs tisztítva a fog: ott fog elszuvasodni, fogkövesedni és begyulladni az íny vagy akár a fog.
2023. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hany eves vagy?
dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!