Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantátum és terhesség?

Fogimplantátum és terhesség?

Figyelt kérdés

Most jutottam el oda anyagilag hogy megtehessem hogy 2 fogamat pótlom. De tudom hogy 3 hónap a gyógyulási ideje, tehát mivel gondolom nem egyszerre csinálják (két különböző oldalon van, nem egymás mellett) ezért ez legalább fél év lenne.

De lassan szeretnénk gyereket is a párommal. Jól gondolom hogy nem összeegyeztethető a kettő?


nov. 3. 07:26
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem javasolják, mert az elég hosszú ideig gyulladást okozhat, kell hozzá röntgen, esetleg CT, a teherbeesést befolyásolhatja vagy a magzatra lehet nem jó hatással. Nekünk igaz, hogy lombik, de ha eleve fogászati kezelés alatt állna a párom, vagy lenne rossz foga, addig nem is engedik elkezdeni a stimulációt sem.
nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem most csinálták. 4 hónap a gyógyulási idő és plusz kér hét még, miután majd felszabadítják. Szerintem meg lehet csinálni szinte egyszerre is mindkét oldalon. Az első nap kellemetlensége után semmilyen problémát nem jelent az implantátum. (De lehet, hogy csak nekem van ezzel szerencsém.)

A röntgen és a CT miatt valóban necces, szóval szerintem is várjál.

nov. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 nemrég húzták a bölcsesség fogam és a seb kB egy hétig fájt és fel volt dagadva. Valóban ennyire apróság egy implantátum amit a csontba furnak?
nov. 3. 08:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, a foghúzás - amúgy nekem is húztak - sokkal kellemetlenebb. Az injekciók fájnak (sokat is szúrnak), de után nem éreztem semmit. Két implantátumot tettek be (nálam egy oldalra), a papírmunkával, érzéstelenítéssel, röntgennel, éppen bedöglött nyálszívóval, fertőtlenítéssel együtt másfél óra volt. Rögtön utána adtak egy Flectort és egyet akkor vettem be, amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása.

Este már csak a biztonság kedvéért. Másnapra semmi fájdalmat nem érzetem; az arcom volt kicsit feldagadva.

Tudom, hogy rémisztően hangzik - nekem is az volt -, de tényleg nem olyan vészes az egész.

Bátorság!

nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, ez megnyugtato. Bár különösebben nem félek a fájdalomtól, de azt olvastam hogy az egész azért nem javasolt terhesség alatt mert a fájdalomcsillapító nem tenne jót a magzatnak. De akkor gyakorlatilag ha megvan az implantátum akkor már nem nagyon van akadálya a dolognak. Gondolom a korona felrakása már semmi.
nov. 3. 12:44
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Páromnak bár az lombik előtt lett még berakva, pár napig volt egy kicsit érzékeny, de gyógyszert nem szedett rá, 1 hét múlva már teljesen megszokta. A korona a végén már semmi, az nem okoz gondot, nekünk is ha összejön a baba, akkor pont terhesség alatt lesz véglegesítve.
nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. 😊
nov. 3. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért is csináltatnám a terhesség előtt, mert a szoptatás alatt sem javasolt (de nem teljesen tiltott elvileg, mérlegelnek - ha a következő 5 évben folyamatosan terhes leszel és/vagy szoptatsz, akkor lehet hogy indokolt szoptatás alatt). Én kis híján elvesztettem egy fogam a terhesség alatt, azért néztem utána.
nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Annyit még hozzá tennék a 6-os válaszomhoz, hogy van olyan implant. aminél gyógycsavar van ideiglenesen kb. 3-4 hónapig és utána azt cserélni kell, azt viszont terhesség alatt nem nagyon vállalja egy fogorvos sem, legalábbis az első trimeszterben nem.
nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem terhesség előtt nem javasolt már ilyen, illetve szoptatás alatt sem. Komoly gyulladások alakulhatnak ki, ciszták, stb... Nem kötelező, hogy ennek így kell lennie, de szerintem minden eshetőséggel érdemes számolni. A tartós gyulladás a szervezetben nem egészséges, legyengít, más bajokat okozhat, fogászati gyulladásoktól állítólag még meddőség is lehet. Én nem eltántorítani akarlak, csak én az ilyen rémsztorik miatt inkább biztosra mennék, és tuti nem vállalnám ilyen tervek előtt. Kérdés persze, hogy mennyire van tényleg aktuális tervben a gyerek, vagy lesz az még 1-2 év is, illetve az is igaz, hogy gyerek mellett pénz sem biztos, hogy lesz már rá, az idő meg szintén egy kényes dolog lesz. ((Én mondjuk egy bölcsességfogat - ha jól vettem ki, nálad erről van szó - tuti nem implantátumoztatnék, pláne úgy, hogy anyagilag is olyan a helyzet, hogy spórolni kellene rá, de nem akarok beleszólni.))
nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!