Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi okozza a szájszagot?

Mi okozza a szájszagot?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, már nagyon régóta büdös a szám, csak eddig tagadtam. A nyelvemen fehéres sárga lepedék van, már csináltak torokváladék-tenyésztést, negatív lett. A fogaim elvileg jók, kicsit sárgák, de szerintem inkább a gyomromból jön fel a szag. Reflux tüneteim nincsenek, sőt, az orvos felírt savlekötőt, de semmi nem változott. 4 éve laktózérzekeny vagyok, de néha néha még mindig hígabb a székletem, és nagyon büdös, amikor szellentek. Szerintetek ez összefüggésben lehet a szájszaggal?

nov. 13. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is büdöset fingok, de nincs szájszagom, szerintem nincs köze hozzá.
nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs mandulakoved?
nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mandulakő szokott okozni büdös szájszagot
nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
#1 simán lehet kapcsolat, ugyanis a szád és a hátsód ugyanazon rendszer két vége.
nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valoban, ha emesztesi zavar okozza, nagyon is osszefugg a szeklettel is.

De alapvetoen harom oka lehet. Fogak, gyomor es mandula.

nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha béllel van összefüggésben, mik a tipikus betegségek ebben az esetben?
nov. 13. 18:28
 7/9 anonim válasza:

Szia kedves sorstárs! Ugyanennyi idős vagyok, ugyanez a bajom, mióta az eszemet tudom... Szociálisan szorongok, depressziós vagyok emiatt az állapot miatt. Már mindent kivizsgáltattam, belementem már emiatt mandula és epehólyagműtétbe is, hátha azok miatt van ...

De nem. Egyre rosszabb a szag, és az íz is borzasztó. Halimeter vizsgálatot kellene csináltatni, se eddig SEHOL nem találok helyet az országban, ahol csinálnak ilyet... Veszprémben volt ilyen vizsgálat, megszűnt már. :( Ha megtudsz valamit, írd meg kérlek. Nagyon bosszantó, hogy a kommunikációban is gátol, meg napi 1 doboz rágó simán elfogy, és az sem múlasztja el, max picit elfedi, de rágózás közben is kaptam már megjegyzést, hogy mi ez a büdös ... Gondolom a szájban lévő baktériumok okozzák, nekem a torkom is kapar miatta folyamatosan, télen-nyáron. Sokszor fémes/keserűízt érzek. Meg mintha rosszak lennének a fogaim, olyan íze van. Semmi baja a fogaimnak!

nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Amit tudok javasolni az a saját szájápolási rutinom, ami egész jól bevált. Megosztom hátha segítség valakinek. Reggel-este ezt megcsinálom.


Sorban:

- nyelvkaparóval a fehéres lepedék eltávolítása

-teáskanálnyi szódabikarbónára egy kevés citrom levet farcsarok, elkeverem és a fogkefe hátsó felével ezzel megmosom a nyelvem

-JuliBrite nyelvtisztító géllel ismét nyelvet mosok

-szájzuhannyal kimosom a fogközöket ( két naponta fogselyemmel is körbe megyek az egész fogsoron)

-fogmosás (aktív oxigénnel dúsított fogkrémmel)

-szájviz (szintén aktív oxigént tartalmaz, de Elmex is megfelel, a narancsárga)


A szódabikarbónás nyelvmosás a legfontosabb! Amit este bekeversz a reggel is használható. Legjobb frissen facsart citrommal. Kezdj el használni fogselymet és ne csak az első fogakat, hanem körben mindenhol. A fogselymet addig használd, amíg már szagtalan nem lesz.



Természetesen fogorvosnál kezdtem. Fogkő, szuvas fogak nincsenek. Van még egy mandula kövém, de az orvos sem bírta kipiszkálni és inkább bentehagyta..

nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8/8 vagyok.

Elfelejtettem írni hogy nekem pont ma jött meg egy hordozható halimeter (szájszag ellenőrző). De ilyet senki ne vegyen, használhatatlan. Legbiztosabb módszer ha megnyalod a kézfejed és fél perc után megszagolod. Ha kellemetlen a szaga, akkor a lehelleted is.

nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!