Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire lehet egy fogat ki...

Mennyire lehet egy fogat ki pótolni?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok rossz fogam van, nagyon elhanyagoltam őket...és van 1 olyan amiből nagyobb része sajnos hiányzik, úgy 60%-a meg van még egy amiről most jött ki a tömés de az egész teteje volt így csak körbe a szélei vannak meg.

Hosszú évek után most tervezek neki fogni megcsináltatni az összeset és azt amit lehet szeretném megmenteni.

Még nem tudom milyen orvoshoz kerülök,olyanhoz aki inkább kihúzgálja mintsem dolgozon vele vagy olyanhoz aki inkább megpróbálja megmenteni,ezért szeretném tudni hogy mit kérhetek tőle!?Esetleg ha mégis ki kell húzni milyen lehetőségek vannak a pótlására?



jan. 2. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

kb. minimum 2 MFt-al készülj, ha normális fogakat akarsz, és nem olyat, hogy amikor mosolyogsz ordít róla, hogy mű.Még akkor is ha porcelán.


Feltudják építeni azt amit említettél.

jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1+ SZTK alapon ólcsóbb 7-800 körül,nincs rá TB támogatás, de az olyan is, és inkább nem választja az, aki nem akarja, hogy feleslegesen dobjon ki pénzt arra ami nem szép. Akkor inkább még húzza az időt..
jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!akkor azért még gyűjtők rá...de legalább lehet nem kell kihúzni.
jan. 2. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne vegyétek el a kedvét az SZTK-tól!

Nekem jobban tetszett az SZTK-s orvos, mint előtte a méregdrága magánorvos /utóbbi is jó volt, de nem volt már pénzem rá, és kiderült, hogy van olcsóbb/jobb is/ . Ha nem jó az SZTK, akkor menjen magánorvoshoz.

jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most találtam egy olyan fogorvost akinél állítólag mindkét lehetőség játszik ,és amikor fizetős akkor elég jól dolgozik+ ha igaz akkor sokkal olcsóbb mint akiknél én eddig voltam..na majd kiderül...

Köszönöm a válaszokat.

jan. 3. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt 1 nagyon rossz fogam, már majdnem ínyig le volt törve. Az egyik fogorvos már el is küldött vele a szájsebészezre kihúzásra. Végül egy másik orvos gyökérkezelte és koronát tett rá, pedig már azt hittem reménytelen. Igaz nagyon sokba került, összesen kb 100 ezer forint volt akkor (a Covid előtt) ezt az 1 fogat megcsináltatni, pedig hátsó fog és oda az olcsóbb anyag megfelelt. Azóta nyilván sokkal drágább lett. Szóval nem olcsó mulatság ez a fogászat sajnos.
jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igazad van,drága,de ha bele gondolsz az implantátum sokkal drágább+nem is biztos be veszi az ember szervezete.
jan. 12. 12:38
 8/9 gungasam ***** válasza:
Ha az a fogad amelyikről írsz örlő fog akkor nagyon jól javítható vagy pótolható. Nekem most úgy pótolták a jobb alsó hatosomat, hogy az ötös és hetes hord koronát köztük van egy pótfog híd gyanánt. Van olyan fogam amelyiknek a felső része teljesen tönkrement és a gyökerébe rakott egy "csapot" a fogász, egy nagyon erős rudacskát ragasztott a gyökércsatornába és arra koronaként egy műfogat, ez egy jobb alsó 4-es fog ami látszik ha ritkán is.Nem mondaná senki , hogy nem igazi. Ugyanakkor erős és rég óta megvan. Nagyon helyeslem , hogy áldozol a fogaidra mert egyáltalán nem mindegy mennyire tudsz rágni és harapni.
febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszod, úgy néz ki hogy nekem is így lesz megoldva.
febr. 7. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!