Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történhet ha nem szedetem...

Mi történhet ha nem szedetem ki a bölcsességfogaimat?

Figyelt kérdés
A felső kettő kint van, az alsók még nem, de az egyik próbál már előtörni. Tudom, hogy eltolthatja a fogsoromat, ùjra és ùjra begyulladhat (azt már eddig is átvészeltem). Viszont annyira félek a műtéttől, hogy még ezek a kellemetlenségek is sokkal kisebbnek tűnnek a műtét borzalmainál.

jan. 24. 08:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
Gócpont lehet a szervezetedben és további bajokat okozhat. Például elkezdhet hullani miatta a hajad. De ez csak egy esemény a sok közül. Szerintem szánd rá magad.
jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy a kiszedett fog helyén éveken át egy lyuk lesz, ami ùjra és ùjra begyulladhat. Ez tényleg igaz? Varrva lesz mind.

A gócot ugye lehet látni röntgenen? Nálam nem látszott ilyesmi, viszont folyton beteg vagyok, bár annak számos oka lehet.

jan. 24. 08:12
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy lesz lyuk a helyén. Szedesd ki. Ha teljesen keresztbe is áll, akkor is egy hét után elfelejtheted az egészet.
jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kinőtt a bölcsességfogam, és nem tolta el a fogsoromat, semmi problémám nincsen vele az égvilágon. Ilyen is létezik, hogy nem kell kiszedetni.
jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem több fogorvos is azzal jött, hogy ki kell szedetni,mert nem fér el. Persze ők könnyen beszélnek. Még ha el is hiszem, hogy tényleg jobb meg egyszerűbb lenne kiszedetni, akkor is próbálom mérlegelni magamban, hogy megéri e nagy beavatkozást meg a lehetséges kockázatokat..
jan. 24. 09:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 4 ki lett műtve, abszolút nem kellemetlen, kapsz érzéstelenítőt, kikapják és csá. Az sokkal rosszabb volt, mikor az egyik begyulladt és nyomta az ideget, azt hittem megpusztulok 2 napig úgy fájt, aludni sem tudtam tőle.
jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szedeted ki, idővel kirohadhat a mellette levő is.
jan. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Altatásban fognak műteni és két fognál fel is kell nyitni, de lehet, hogy a másik kettőnél is, amik már kint vannak. Az orvos figyelmeztetett, hogy idegsérülés is bekövetkezhet a műtét során mert nagyon közel van a fog a nagy arcidegekhez.

Miért rohad ki a mellette levő fog? Nekem nincs ránőve vagy ilyesmi

jan. 24. 10:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Idegsérülés. Akkor meggondolnám a dolgot. Mutasd meg a felvételeket egy másik orvosnak és kérdezd meg őt, hogy mi történik ha nem szedik ki.
jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb ki kéne húzni mert ez romlik a legkönnyebben, lyukas lesz, szuvas lesz, törik, kellemetlen szagot áraszt. Nyilván a jó állapotút nem szívesen húzzák, de ezt is te döntöd el. Ezt mondaná a fogorvos.
jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!