Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Előfordulhat bőrprobléma...

Előfordulhat bőrprobléma rossz/gyulladt fog esetében?

Figyelt kérdés
Nagyon valószínű (sajna) hogy az egyik fogam be van gyulladva. Néhány nap múlva megyek vele fogorvoshoz. Már korábban is voltak problémáim a fogaimmal, és ilyenkor mindig azt veszem észre, hogy szárazabb az arcbőröm (és az ajkam is), és hámlik is. Alapból nem túl jó a bőröm egyébként, eléggé érzékeny, szokott is enyhén hámlani, de ilyenkor sokkal durvábban.

jan. 27. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a gyulladt fogad miatt van.


Gyógyszert nem szedsz rá?


Gyógyszerek előbb okozhatnak ilyen tüneteket.

Fényérzékenység, száraz hámló bőr, ekcéma stb.


Esetleg arckrém, tusfürdő, sampon, bármilyen kozmetikum...


Fogamzásgátló is csinál ilyet.



Egyébként meg hideg szeles idő van, a nap is egyre erősebben süt. Tél vége felé ez egyáltalán nem ritka, főleg, ha sokat vagy a szabadban.

jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Dalacin-t szedek, hogy lemenjen a gyulladás. Arckrémet nem használok (nem merek jobban mondva), van egy jól bevált testápolóm, ezt szoktam néha-néha vékonyan az arcomra kenni. Mintha olvastam volna valahol, hogy a rossz fog bőrproblémákat is okozhat akár, de őszinte leszek nem vagyok benne biztos.
jan. 28. 00:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Dalacin elvileg nem okoz ilyet.

Fájdalomcsillapítót nem szedsz?

Azok közt van ami fényérzekenységet, hámlást okoz.

jan. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyszer vettem be 2 db Apranax Dolo-t, de (hála égnek) ennyi. Elképzelhető hogy attól volt? Eddig még sosem szedtem ezt a gyógyszert.
jan. 28. 01:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Az igen.

Bár két szem csak nem..

Lehet érzékeny vagy rá.

jan. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálam simán előfordulhat ennyitől is akár. Emlékszem régebben mikor kipróbáltam egy Palmolive tusfürdőt egy alkalom után kiütötte majdnem az egész testem. Legközelebb jobban utánanézek majd mit veszek be. Köszönöm!
jan. 28. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!