Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés után is fáj a fogam!...

Tömés után is fáj a fogam! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Januárban evés közben eltört az egyik fogam. Az orvos rendbe tette, rakott bele ideiglenes tömést. Ennek az volt a hátránya, hogy mindig kiesett/elfogyott. 😒

Volt, mikor visszamentem pótlásra - kétszer is, de aztán már inkább hagytam.


Most Február 14-én megkaptam a tömést. Tök új ez, nem tudom milyen. Mert gyerekkoromban még ilyen "vas" tömés volt, ez meg ilyen nem tudom, milyen. Szóval nem látszik.

Nos, az a helyzet, hogy a tömött fog érzékeny. Sőt, most, hogy chipset ettem, már kifejezetten fáj is!

Nem tudok azon az oldalon erősebb dolgokat rágni.


Már idegesít ez a téma. Inkább meglettem volna életem végéig az ideiglenes töméssel, úgy, hogy cserélgetem, mert azzal legalább nem volt gond.

Mi a francot lehetne csinálni?

Most megint menjek vissza?


febr. 17. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet magas a tömés. Mindenképp menj vissza mert nekem begyulladt a fogam attól, hogy nem volt kedvem visszamenni magas töméssel.
febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy a tömés nyomja az ideget és rágás miatt folyamatosan jobban kapta a terhet és most van az hogy begyulladt ezért fáj. Azt a fogat már eleve gyökérkezelni kellett volna az orvosnak. Én is jártam már így hogy volt egy lyukas fogam ami fájt. Elmentem orvoshoz, kipucolta meg minden és mondta hogy betömi de először csak ideiglenes gyógyszeressel és 1 hét múlva menjek vissza akkor kiszedi megnézni a fogamat és majd eldönti hogy kapok-e már véglegest vagy újra végigcsinálunk egy gyógyszeres tömést 1 hétig. Amikor visszamentem akkor mondta hogy nem tömi be véglegesen mert belül annyira mély a lyuk amit kipucolt hogy már látja az ideget gyakorlatilag és ha betömi véglegessel az úgy megfogja nyomni hogy befog gyulladni és akkor csak rosszabb lesz. Akkor mondta hogy gyökérkezelést javasolja, kiszed mindent és akkor sűrűbben kell visszajárnom ad ideiglenes tömést párszor, majd gyökértömést és úgy szépen felfogja építeni és jobb lesz már.
febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A magasságával nincs gond.

Ugyanis bár közvetlenül a tömés után magas volt, de az orvos azt rendbe tette, lefaragott belőle.

febr. 17. 13:24
 4/5 A kérdező kommentje:

#2


És akkor most mi lesz a fogammal?

febr. 17. 13:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Van valamilyen megoldás?
febr. 18. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!