Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után...

Bölcsességfog húzás után mikor lehet Corsodylal öblögetni?

Figyelt kérdés
Ma reggel húzták ki a jobb felső bölcsességfogam, de kb semmi instrukciót nem kaptam utána...

ápr. 2. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ezeket mondta a fogorvos bölcsességfog húzás után:


- már aznap este is lehet öblögetni

- reggel és este is kell használni

- maximum 2 hétig szabad használni

- az első pár napban ne zubogtasd, vedd a szádba, döntsd oldalra a fejed párszor, majd oldalt csurgasd ki, ne köpd ki (előtte fogmosásnál vizzel ugyanez)


Azt mondta, mit ehetsz, ihatsz?


Írj nyugodtan, ha van még kérdésed, már 3 bölcsességfogam húzták ki, egyesével, rutinos vagyok sajna 😊

ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hú de szuper, nagyon köszönöm a gyors segítséget! Akkor reggeltől már öblögetek is. 😊

Igen, az ételeket elmondta az asszisztens illetve azoknak utána is olvastam.

Nos ha már igy felajánlod🙈 Olyan lenne, nem tudom, tapasztaltál-e ilyet, de az ínyemen van egy ilyen alvadt vér darabka, vagy vérhólyag szerű kiss cucc. Ez eddig rá volt tapadva az ínyemre, a kihúzott b.fog melletti fognál, most fogmosás óta viszont így picit fityeg. Nem tudom mi lehet, olvastam, hogy a sebben kialakul egy vérdugó, de ez nem gondolom, hogy az lenne kijőve, mert a seb kb egyáltalán nem fáj. Szerinted leszedjem vagy inkább ne piszkáljam?😢

ápr. 2. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Uramatyám 🙄

Foghúzás után 3 napig TILOS ÖBLÖGETNI, PISZKÁLNI, SZÍVOGATNI!!

A seb steril, teljesen felesleges antibakteriális szerrel (mint a corsodyl) rámenni, mert a véralvadék védi a fertőzésektől. Viszont ha bármivel felsérted vagy kioldod ezt a véralvadékot (ami lehet akár a corsodyl is), akkor fertőzésnek teszed ki a sebet.

Mivel az első válaszoló is beböfögheti, hogy pár foghúzás után már tapasztalt, ezért én is meg merem említeni, hogy 10 év asszisztálás szájsebészek és fogorvosok mellett talán nem mondok hülyeséget. De a legbiztosabbra akkor mész, kérdező, ha az anonim válaszolók helyett inkább felhívod a fogorvosodat.

ápr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Hármas, nekem a fogorvos (sebész) mondta, hogy aznap kezdjem el a Corsodylt, miért kérdőjelezném meg a szakembert? 😮 Mindhárom bölcsességfogat ő húzta, Székesfehérvár egyik legjobb fogorvosa, miért mondta volna a Corsodylt, ha tilos lenne? Nyilván hittem neki, és már aznaptól használtam.


Ismétlem, nem öblögetni, hanem döntögetni kell a fejet, nekem konkrétan megmutatta a sebész, tilos zubogtatni, óvatosan kell megmozgatni a szájban a folyadékot, fogmosásnál a vizet, majd a Corsodyl/Curasept folyadékot, végül oldalt kicsurgatni. Szerintem egyértelműen leírtam, hogy nagyon óvatosan kell. Kevés ilyen fogorvos van, aki ennyire részletes utasítást ad foghúzás után, én csak segíteni akartam, hogy leírtam az ő szavait.

ápr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem amúgy reggel a szájsebésszel, ő is azt mondta, hogy a napján ne, de utána nyugodtan mehet a corsodyl. Nem zubogtatva, hanem óvatosan mozgatva a fejet. Úgyhogy nagyon köszi még1x a segítséget (4-es)!!!:)
ápr. 3. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!