Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nincs tb-m fizetve, elmehet...

Ha nincs tb-m fizetve, elmehetek magánfogorvoshoz? El fog vállalni így?

Figyelt kérdés
Már lejárt a féléves türelmi időm is, szóval biztos pirossal vagyok jelölve, bár még nem kaptam róla semmi figyelmeztetést/ levelet. Van egy fogproblémám, muszáj leszek elmenni fogorvoshoz, bár míg fizettem a tb-t is magánorvosokhoz jártam a magyar egészségügy miatt. Inkább csak az érdekelne, hogy elállalnak e így vagy hogy egyáltalán miért kell nekik a taj számom, ha amúgy is magánfogorvos?

ápr. 4. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magánban ne kell Taj kártya.
ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező megadni, de ha receptet kell felírni, akkor azt ugye nem tudják tb támogatottan.
ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ahova régen jártam, ott egyből kérték a taj kártyát, csak azután hívtak be. Most egy másik rendelőt néztem ki, mert szimpatikusabbnak tűnnek.

Akkor mondhatom azt, hogy nincs nálam a taj kártya?

ápr. 4. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Kell az Tb mert az orvos vissza igényli a felhasznált szerek árát a közösből lopnak ezek is mindenhol ahol tudnak.

Ha nincs tb-akkor te fizetsz mindent,mert nem tud semmit vissza igényelni na ezért kell a Tb.

ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Taj kártya csak ezért kell,mert a beavatkozást szám.gépre kell vinni.

Az ellátást ki kell fizetni.Ha nincs Tb. gyógyszert is csak teljes áron tud felirni.

ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4! A magánrendelőnek, minekután nincs szerződése a NEAKkal, így nem tud mit visszaigényelni. Tb elszámolást csak és kizárólag körzetes rendelő tud csinálni. Azért mert te a hétköznapjaidat csak csalással meg lopással tudod menedzselni, az nem jelenti azt, hogy mindenki más is így csinál. Tudod, valakinek sikerül tisztességes munkából is.
ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem,nem,nem nem olyan egyszerű ez azért.Egészségpénztár és úgy tb felé.
ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Magánorvos elvállal, sőt állami is elvállal, ha kifizeted neki az ellátási díjat. Ha a félév türelmi idő letelik, akkor már barna lesz, nem piros és érvénytelenítik is a TAJ számot. Magánellátásban nem tud TB-re visszaigényelni az ellátó semmit, azt csak azért kell megadni, hogy esetleg EESZT-be felkerüljenek a dolgok, recept, akármi, meg az azonosítás miatt, de ha nem akarod megadni, nem kötelező, csak akkor nyilatkozni kell róla. De simán megadhatod, neked az semmilyen hátránnyal nem jár.
ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!