Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzatni mind a 4 bölcsességf...

Kihúzatni mind a 4 bölcsességfogat esztétikai okokból?

Figyelt kérdés

Fogszabályzás miatt kellene elvileg, úgy lenne a legszebb a végeredmény. Viszont iszonyatosan rettegek, soha semmi baj nem volt a fogaimmal, még egy tömés se, nemhogy húzás... A fogfájást csak hírből ismerem, a legnagyobb probléma eddig egy kis fogkő volt max. Ráadásul kétféle érzéstelenítőre is allergiás vagyok. Ha még nem is fájna, az érzés ahogy ráncigálja kifelé...

Említett egy másik módszert is, de szerinte úgy nem lenne tökéletes.

Volt valaki ilyen helyzetben? Megcsináltattátok végül? Volt akinek egyszerre volt mind a 4? Hallottam rémtörténeteket a felépülési szakaszról is, az is elrettent.



ápr. 11. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha más fogad nem hiányzik, azokkal már nagyon sűrűn össze-vissza állnak a fogak.

Lehet fogszabályzó nélkül is utána helyreáll, ha figyelsz a harapásodra.

Fogvédővel kitapasztalod.

ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem áll helyre, felnőtt vagyok, 20 éve kint vannak a bölcsességfogaim. Volt már szabályozva kamaszkoromban, de nem sokat ért. De az nem is magánban volt akkor
ápr. 11. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem szedetném ki. Több fogamat húzták esztétikai okokból fogszabályozáshoz és nekem így utólag nézve nem érte meg. Amúgy a húzás meg az azt követő felépülés nekem a feledés homályába vész, nem okozott maradandó élményt.
ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kamaszkorban csak pénzlehúzás.

Azért állnak rosszul, mert rosszul rágsz, rosszul használod a nyelved sok sok évig. Tök mindegy hány éves vagy és ha nem változtatsz rajta újra visszaáll.

ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha csak így lenne, nem kellene húzni, de torlódva vannak, nincs hely, féltem hogy húzás lesz, csak azon döbbentem le hogy négyet is ki kellene. A kérdés amúgy se a szabályozás részre irányult, hanem a foghúzásra.
ápr. 11. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!