Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt e valakinek altatásban...

Volt e valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítása?

Figyelt kérdés
Hogy zajlott? Mennyi idő volt míg begyógyult és rendesen tudott enni mindent?
márc. 31. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem fölösleges ezért altatást kérni, az egy nagy stressz a szervezetnek.
márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekem nem altatásban volt, viszont így legalább el tudom mondani hogyan zajlott.


Bal alsó, még ki nem nőtt bölcsességfogamat húzták egy hónapja, ami majdhogynem vízszintesen nőtt bele a másik fogamba, nagyon közel az ideghez.

Maga a műtét kb másfél óra fúrás, faragás volt, csak több darabban tudták kiszedni, 3x kaptam érzéstelenítőt. A fog gyökere szélesebb volt mint maga a fog, ezért az állkapocs csontból is elég sokat el kellett távolítani.


Első 3 nap napi 4-5 flektor por tette elviselhetővé a fájdalmat, aztán két hétig napi 2-3. Kb a harmadik héten hagytam el a fájdalomcsillapítót, mivel nem akartam, hogy tönkre tegye a gyomrom, de fájdalmai még így is voltak és éjszakánként többször felkeltem, de legalább már nem volt teljesen elviselhetetlen. Feldagadva nem volt vészesen, csak kb fél alma méretű, ami kb 5 nap után már teljesen lelohadt. Most egy hónapnál járok és még mindig fáj, ha eszek.


Én a kevésbé szerencsések közé tartozom, mivel azóta nem érzem a bal oldalsó állkapcsom egy részét, illetve kb 3 hétig az alsó ajkam közepétől a széléig nem éreztem egyáltalán, viszont most az a rész már csak zsibbad és valamennyire érzem. Szedek rá B vitamint és az orvos szerint pár hónap alatt helyre kellene jönnie az érzékelésnek is, de nem garantálja sajnos.


Lehet kicsit rémísztően hangzik, de ez az én történetem és nem akartam szépíteni a dolgot :D

Pedig a műtét előtt azt hittem ez olyan, mint egy sima foghúzás, és kérdeztem is az orvostól, h három nap múlva mehetek e vissza bokszolni.


Minden esetre lehet te simán túl leszel rajta, főleg ha nem az alsókat fogják húzni. Sok szerencsét hozzá!

márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Felesleges altatásban kérni, mert a műtétet nem érzed, kicsit sem, az érzéstelenítő miatt. Ami utána jön fájdalom azt meg nem úszod meg, úgyhogy tök felesleges annyi pénzt kidobni az ablakon.
márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A második válaszoló vagyok és egyetértek az elsővel.


Annyit még hozzá tennék, hogy én mindent ettem továbbra is, csak annyi, hogy a jobb oldalamon tudtam rágni és így sokkal lassabban ment az evés, illetve nem tudtam élvezni a legjobb kajákat sem az első 2 hétben, aztán óvatosan a másik oldalt is próbálkoztam. Első 3 nap érdemes kerülni a tejtermékeket és a magvas ételeket, de ezt az orvosod is fogja mondani valószínűleg.

márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 nem ez volt a kérdés. Egy Klinikán csinálják így nem kell érte fizetni.
márc. 31. 10:13
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
56%
Az egy dolog, hogy nem kell fizetni, persze legyen altatás, ha így jobb neked, de én tuti nem kérném, pedig nekem is volt, nekem is 1 óráig véstek, faragtak, de a művelet alatt nem éreztem semmit, utána meg egy ideig így is úgy is rossz lesz.
ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom az altatást, szerintem sokkal fontosabb, hogy milyen orvos/szájsebész végzi. Nekem az egyiket 1 óráig kalapalta a rezidens kiscsaj, és azóta (5 éve) nem érzek azon az oldalon rendesen, a másikat egy profi szájsebész 15 perc alatt kiszedte pedig az volt a "problémásabb", 3 napon belül úgy gyógyult hogy el is felejtettem hogy történt ott valami.

Ha egyéb betegség indokolja az altatast, érdemes készülni egy nagyobb tortúrára utána, aznap rosszul lehetsz,stb, nekem egy barátnőmnek altatasban szedték ki egyszerre mind a négyet, tiszta rosszul volt napokig még, és semmit nem tudott enni mert fájt mindenhol minden neki, pedig gyorsan és egyszerre akart túl lenni rajta. Azt mondta soha többet nem kérne altatast, ha nem muszáj 😅 de annak orult, hogy csak 1x kellett átélnie. :D

Egyebkent a gyógyulási folyamat nem függ az altatástól. Ugyanúgy gyógyul mintha altatas nélkül kérted volna, attól függ inkább, milyen pozícióban volt a fog,ért-e ideget, sérült-e ideg, ezekre (és arra hogy mi várható utána) a kezelőorvosod fog tudni válaszolni a röntgen/CT kielemzése és még részletesebben maga a műtét után.

ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!