Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni 6.nap, kellemet...

Foghúzás utáni 6.nap, kellemetlen tünetek. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 napja húzták a bal felső négyes fogamat. A seb szépen gyógyul, nem esett ki a vérdugó.

Viszont, tompa feszítő fájdalom még mindig jelentkezik, cataflam beszedésére elmúlik. Valamint, a foghúzás óta egyre erősödő zsibbadás, égető érzés van a nyelvem bal oldalán. Szerintetek ez normális? Mivel tudnám orvosolni?



ápr. 14. 20:33
1 2
 1/16 Duke81 válasza:
Nekem most 9 napja húzták. Szájszebész, csúnyán elintezte a képemet, nagyon nehéz fogeltávolítás volt. Ma már nem kellett gyógyszer szóval szerintem a 6 nap az nem gáz. A myelved azt mondjuk nem tudom mitől zsibbad, lehet a dokit kéne felhívni és megkérdezni.
ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, nekem körzetis orvos húzta, de fél órán keresztül próbálta kihúzni a gyökeret ami bent maradt :(

Holnap visszamegyek és megkérdezem akkor a nyelvemet, mert eléggé idegesít és a gyógyszer sem mulasztja el.

ápr. 14. 20:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet eltalált egy ideget és emiatt nem érzed a nyelved, főleg (alsó) bölcsességfog eltávolításnál gyakori, ha a fog az állkapocsban fekszik, közel az ottani ideghez. De ettől függetlenül előfordulhat más esetben is. Többnyire magától helyrejön, csak idő kérdése + B12 vitamint szoktak rá ajánlani (már ha tényleg erről van szó).
ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#3

Nekem 24-én lesz. Impaktált bölcsességfogat műtenek góc miatt...borzasztóan félek.

Mire számíthatok?😔

Éreztél fájdalmat a beavatkozas alatt?

ápr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3

Szerintem nem kell félned, főleg ha ügyes az orvosod!!

Én amint megkaptam az érzéstelenítőt, fájdalmat nem éreztem egyáltalán. Azt éreztem hogy csinál valamit a fogamnál, ilyen nyomó érzés volt.

Én magától a beavatkozás miatt nem féltem hanem az utógondozástól... de folyamatosan naponként írtam magamnak egy kis jegyzetet hogy milyen volt az adott nap éppen, mennyire volt fájdalom, meg fotókat csináltam mennyire gyógyul a seb. Ha gondolod a műtét után átküldöm, bár nem tudom neked komplikáltabbnak hangzik, az enyém csak egy mezei foghúzás volt. De bármi kérdésed lesz, nyugodtan írj!! Minden rendben lesz ne aggódj, utána nagyon fontos a pihenés!!

Egyébként este még öblögettem sós vizzel és most reggelre elvileg elmúlt a zsibbadás, de azért megyek majd dokihoz

ápr. 15. 05:46
 6/16 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Nekem a bal alsót szedték ki feltárásos műtét keretén belül ápr.10-én (tehát 5 nappal ezelőtt). Nekem nagyon rossz volt, DE eleve érzékenyebb a testem az átlag emberhez képest. Kb. 5-10 percenként kaptam a lidocaint, egy idő után annak a "nagytesóját" (ami 4x olyan erős), mert én éreztem fájdalmat. Noha nem éles, nagyon erős fájdalamt, de fájt annyira hogy nyöszörögni kezdjek miatta. Minden kis nyösszenésemre figyelt a szájsebész, megállt, kérdezett, ha kellett adott még érzéstelenítőt. 70 perc volt kiszedni, mert csont alatt volt és kb. körbe kellett vésni. Muszáj volt kiműteni, mert befordult a normál őrlőfogaim felé és az irányukba nőtt, így feszült is a fogsorom, illetve bele is nőhetett volna és tönkre is tehette volna a jó örlőfogat...

A műtét után órákig nem éreztem a nyelvem, arcom, így soká tudtam bevenni a fájdalomcsillapítót. Xilox-ot kaptam, a fájdalom élét elvette, de teljesen nem szűntette meg. Enyhe szájzáram lett, nem tudom még most se 2 ujjnyinál nagyobbra nyitni a szám, se rágni, még puha kalácsot se pl, vagy levesben agyonfőtt tésztát se. A fájdalom a napi 3 Xilox-szal tűrhető. A műtét után nekem fokozatosan dagadt az arcom kb. 3-4 napon keresztül (a nyakam is feldagadt és fájt), vörös lett és nagyon érzékeny, minden lépésnél fájt, így ki se mentem a lakásból a műtét utáni napokban, csak mosdóba keltem fel + innivalóért, "ennivalóért" ami húslevesnek a leve, cukros tea, híg krumplipüré vagy smoothie (csak gyümiből) volt). Ezek mellett egy olyan kellemetlen érzésem van, hogy csak egyenesen tudok nézni, ha oldalra fordítom a fejem, vagy lehajtom vagy felemelem, feszül a műtött rész, mintha "ki akarna szakadni", akár fáj is, lehajolni se tudok, nagyon max guggolni, de az is kellemetlen tud lenni. Az ágyat ma bevetettem, hát lüktetett a műtött rész a végére...

Aztán elkezdett végre lelohadni a dagadás tegnap, így már nem is annyira kellemetlen, könnyebben tudok jönni-menni a lakásban. Nagy sétákra így se mennék még az utcán pl. Szerdán lesz a varratszedés.

Ha van még kérdés, írjatok nyugodtan.

ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, most voltam fogdokinál, megfújta levegővel a sebet és kiesett a vérdugó meg ami már gyógyult, azt mondta hogy nem jól alakult ki és újra be kell véreztetni, aztán ott kapargászta és valami gyulladást szedett ki belőle..most pedig indul újra a szenvedés meg fogok őrülni...
ápr. 15. 09:38
 8/16 anonim válasza:

Kedves kérdező jobban vagy?

Nekem felső 5öst húztak 4 napja és szenvedek :(

ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát miután hétfőn ugye kitakarította a sebet, utána nem fájt egyáltalán, viszont sok problémám volt vele, a mai napig ott volt a vérdugó, viszont ha kicsit is kinyitottam a számat akkor el kezdett vérezni stb. Ma estére eltűnt a véralvadék és már csak a fehér hám van a seb helyén, nem fáj, kicsit húzódik, szóval szerintem gyógyul, majd meglátjuk a következő héten..

Neked milyen problémáid vannak? Hátha tudok segíteni, és ne aggódj jobb lesz hidd el, én már kezdtem feladni a reményt, sokat imádkoztam is már, aztán remélem most jobb lesz.

ápr. 21. 21:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Én holnap után megyek. Műteni fogják a fogam. Gócos impaktált bal alsó bölcsességfog...☹️

Félek tőle!!😔

ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!