Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alig kibujt bölcsesség fogat...

Alig kibujt bölcsesség fogat kihuzatni veszélyes?

Figyelt kérdés
Nagyon kicsit lóg ki de nem nagyon lehet tisztítani, és kellemetlen szajszagot ad hiába próbálom tisztítani, mosni fogkoz tisztító, szajviz... Veszélyes ha kérek időpontot a szajsebeszetre hogy kihuzzzak? Van veszélye?

ápr. 23. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Foghúzás tudtommal csak akkor veszélyes, ha vérzékeny az ember.

Mellesleg nekem tegnap húztak ki egy még sem bújt bölcsességfogat, azon kívül hogy a helye fájdalmas és az arcom fel van dagadva, az égvilágon semmi bajom sincsen, fogorvos sem mondott semmit, hogy ebből bármi bajom lehet.

ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta az egyik fogorvos idősebb hogy ne húzza ki, tidztitgassam, egy fiatalabb pedig azt mondta ki kellene. Most megyek vissza hozza

Az idős azzal riogatott hogy közel van hozzá valamilyen ideg.. Na ettől parázok

ápr. 23. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem menj el röntgenre, és majd a szájsebész eldönti.
ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
A bölcsességfogaknál meglehet az a rizikó valóban, amit az idős orvos mondott neked. Én is tudok olyanról, akinél húzáskor megsérült az az ideg, és azóta folyamatosan zsibbad az arca emiatt. 😔 És nem is tzdnak vele mit csinálni.
ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan szedesd ki, foleg ha már jó ideje ilyen, és ki se tudna bujni teljesen. Nekem is sajnos csak félig tudott kettő kibújni. Ezt nem lehet jobban tisztitani, és sajnos fájt is tőle az ínyem. Arra kell figyelni ha az egyiket kiveszik, akkor a párja is legyen kivéve felül, mert az is okozhat kellemetlenséget rágasnál
ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyik ezt mondja másik azt.. Na ezért nem tudom mit csináljak.. Fogorvos ad beutalot a szajsebeszetre, nem tudom ott mennyit filoznak a kérdésen.
ápr. 23. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös, ez nem igaz. Nem "kell" kihúzni alul-felül.
ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!