Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti műtétnél el...

Szájsebészeti műtétnél el tudnak érzésteleníteni? Iszonyatosan félek.

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy műtétem (foggyökér ciszta) felvágják, kitisztítják a gyökércsúcsot levágják, és összevarrnak, de nem altatásban, szinte rettegek tőle.
2010. okt. 28. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne félj, nekem is csináltak már gyökércsúcs- rezekciót. Jól beinjekciózzák, semmit nem érzel a műtétből. Amikor kimegy a hatása, akkor érdemes bevenni fájdalomcsillapítót (cataflamot), de elviselhető az a fájdalom is. Nyugi!!
2010. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cataflan-t meg fel is írják neked, csak szólj az elején, amikor még nem nyúltak a szádba, hogy szeretnél majd receptre, mert később nehezebb lesz megértetni magad. Egyébként el tudják érzésteleníteni úgy, hogy semmit ne érezz belőle.
2010. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hugimnak két hete csináltak ilyet, mindkét első fogán - 50 percig volt benn, azt mondta az első negyed órában fájt, de nem elviselhetetlenül, utána pedig semmit sem érzett , s szerencsére utána lévő napokban sem volt gond - beduzzadt,m de 1-2 fájdalomcsillapítóval el volt. Kitartás, túl leszel rajt!
2010. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Hát harmadik válaszoló uhhh remélem nem járok úgy mint hugod!

Igazán nyugodt csak akkor leszek, ha túl vagyok rajta

2010. okt. 28. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, az orvosok "hülyesége", hogy mindenre ilyen ilyesztő nevet mondanak, nem lesz rosszabb, mintha egy fogorvosi rendelésre mennél, sőt.. Ha már műtét, kicsit komolyabban veszik a dolgot. El fogja mondani az orvos, hogy hogyan kell jelezned, ha fáj, és addig adják az érzéstelenítést, amíg el nem múlik.


Sok sikert és kitartást és holnap várjuk a megnyugtató beszámolót:))

2010. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a doki jól bánik az érzéstelenítővel, akkor injekció után táncolhat is a szádban mert azt sem éreznéd meg.
2010. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta :) nem éreztem semmit, viszont ahogy kiment az érzéstelenítő hatása... akkor fájt nagyon ugyhogy gyógyszerezem magam azóta. Köszönöm, hogy írtatok jól esett!
2010. okt. 29. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!