Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen megoldás van, ha félek...

Milyen megoldás van, ha félek a fogdokitól?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a fogorvostól.Pénzem nem sok van ilyesmire mostanság,a körzeti fogdokik itt Szegeden pedig barbárok!!!

Altatásos módszer érdekelne, vagy olyan magándoki,akinél lehet részletre fizetni valamilyen módón!!!

Kérlek segítsetek:két hete készülök dokihoz és azóta már aliudni se nagyon tudok!!!


2009. jan. 26. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szia huu halod nekem is most bekell tömetni egy fogam és teljesen pánikolok, de

megnyugtattak.

kérek lidocaint. (igen félek a tűtől) de azt mondják hogy kapok előtte valami helyi ecsetlő érzéstelenítőt amitől nem érzem a szúrást, de ha érezném is akkor is olyan érzés mintha a körmöddel megszúrnád az ínyed nem fáj utána pedig semmit nem érzel becsukod a szemed és gondolsz valami szépre esetleg hallgatod hogy beszélgetnek az orosok.

nemkell ennyire félni.

szorítok.

ja amugy az altatás nagyon drága álítólag és veszélyes is.. énis akartam.. de figyelj most azér az 5 percér?? felesleges. ő csak segít nem árt!

2009. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a legtöbb magándokinál van lehetőség részletfizetésre,altatásos beavatkozásnál is.ez úgy működik,hogy elmész hozzá,megbeszéled vele a részleteket.

van direkt egy erre szakosodott hitelbankféle,ami az orvosnak kifizeti a költségeket.azután pedig te ennek a banknak törlesztesz havonta.

2009. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!:)

Valaki azt írta van részletfízetésre lehetőség???

Nem vagyok jártas ilyesmiben.

Úgy értelmeztem, hogy nem kell feltétlenül bankon keresztül részletfizetéshez folyamodni,mert megtudom beszélni a dokival???

Nagyon jól hangzik, mostmár reménykedem!!!

Esetleg tud valaki ilyen szegedi dokit????

Köszi

2009. jan. 26. 22:15
 4/16 A kérdező kommentje:

háát!!!

Most elolvastam a válaszokat mégegyszer és félreértettem!!!:(:(:(

Biztos azért mert ebben bíztam nagyon!!!

Azért köszönömszépen!!!

2009. jan. 26. 22:16
 5/16 A kérdező kommentje:

Én nem kapok hitelt mert nincs bejelentett munkám!!!:(:(:(

Most mi lesz velem!!!????

2009. jan. 26. 22:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, vegyél mély levegőket, nincs ok izgalomra! És főleg nem altatásra!


Először is csak akkor kell érzésteleníteni, ha szükség van valamilyen beavatkozásra (fúrás, tömés, ne adj' isten húzás). Ha igen, akkor először helyi érzéstelenítővel befújják a szájnyálkahártyát, hogy ne érezd magát a szúrást. Ezután beadja a doki az érzéstelenítőt, amiből annyit fogsz érezni, hogy a szövetek közé beáramló folyadék feszít, néha csíp, majd ez 1 másodperc alatt megszűnik, és egy kicsit arrébb újra kezdődik. Magát a szúrást nem. Olyan, mint amikor mezitláb végigmész a murván. Mire megéreznéd, már fel is emelted a lábad. Ezután az érzéstelenítő szépen elzsibbasztja a fél arcod, olyan lesz, mintha nem is a tied lenne. És nagyjából ennyi. Innen kezdve semmit nem érzel, csak nézed, ahogy a szerencsétlen doki szenved a fogaiddal, meg próbál beszélgetni valakivel, aki úgysem tud válaszolni (veled:). Ha mégis érzel valami kellemetlent, jelezd, és kapsz még érzéstelenítőt. Ezt a 2. adagot ráadásul egyátalán nem érezni.


Hidd el, van tapasztalatom, sebészként már a fél várost elérzéstelenítettem ilyen-olyan okból (körömlevétel, de akár ujjamputáció is megoldható így).


Erre nem érdemes hitelt felvenni, eladósodni. Ablakon kidobott pénz lenne, ráadásul az altatásból felébredve tényleg fájna a fogad, mert utt nem kasz érzéstelenítőt.

2009. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Ne kérj altatást mert az sokkal drágább! A tűszúrást sem fogod érezni hidd el én is paráztam alaptanul. Az egész beavatkozás fájdalommentes lesz, majd unalmadban be fogsz aludni a székben:)
2009. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a nyugtató szavakat!!!

Úgy néz ki gyökérkezelni kell a fogamat, mert nem vettem éászre időben a problémát!!!

Akkor belevágok és a vizsgámig megpróbálom kihúzni(csütörtök) és utána irány a fogdoki!!!

2009. jan. 27. 14:51
 9/16 anonim ***** válasza:

hu elolvastam (első válaszoló vagyok) és énis kicsit megnyugodtam mert énis nagyon parázok a tűtől:S de ha téleg csak mp-ekre fogom érezni azt a kis csípést.. akkor oké

nekem tömni kell a fogam. azt mondta fogdoki h nemtört át a fogamon még a lyuk..nemtudom ez mit jelent. dehogy addig menjek el úgyhogy megyek is 2 héten belül. remélem téleg nemfogok semit sem érezni és csak hallgatom ahogy kérdezget tőlem én meg bénán ülök és nemtok válaszolni

2009. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én is nagyon szívesen megnyugtatnálak,de nekem speciel eléggé szokott fájni az a tűszúrás. De csak az utána persze semmi. Az igaz ,h igazából nem a szúrás fáj hanem az ,h feszít a dolog, de az eléggé. JA és ha már itt tartunk az se mindegy ,h hova adják az injekciót, legalábbis nálam , pl mikor az első két metszőfogam csinálták eléggé megkönnyeztem az injekciótól.
2009. jan. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!