Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lesz vele? 3 éves kisfiam...

Mi lesz vele? 3 éves kisfiam ma elég csúnyán elesett. Az 1-es foga kitört. Most akkor 3 évig, amíg megindul a fogváltás ilyen kis fogatlan marad? Vagy mi lesz?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nyálban vagy tejben kell tartani a fogat, és sürgősen elmenni vele a fogászatra, mert lehet, hogy vissza tudják tenni. Az én kisfiam is így járt (igaz, több mint 20 éve), és neki is visszatették. De lehetőleg még ma el kéne vinni, mert az idő nagyon számít, és az is, hogy a fog ne száradjon ki. Legjobb lenne, gondolom, telefonon érdeklődni valami ügyeleten, hogy hova érdemes menni vele ilyenkor. Sok sikert!
2011. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A baj csak az,hogy a fog nincs meg.
2011. jan. 8. 17:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát, ez tényleg baj. Nem lehet megkeresni?
2011. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kerestük.. de vagy lenyelte vagy eltűnt valahol a sárban.

Rossz gödrös járdán bukott előre a motoron, mikor apa behozta rettenetesen vérzett a szája... törölgettem akkor nem éreztem,hogy a kezembe,zsebibe pottyant volna. De körbenéztünk mindent és semmi:(

2011. jan. 8. 18:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom:S Szegényke.


Hát..sajnos,akkor várni kell:)

2011. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pedig olyan szép mosolya volt:)

Nem baj így is elég huncut maradt.

2011. jan. 8. 20:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy letört? Kisgyerekeknél gyakran csak "felcsúszik" az ínybe a fog, és pár nap/hónap alatt maguktól kinő újra.

Azért egy gyermekfogorvoshoz mindenképp vidd el, mert ha tényleg letört, akkor elhalhat a fog, és akkor meg kell nyitni a gyökércsatornát, hogy nehogy begyulladjon.

De ezt doki tudja röntgen és vizsgálat alapján megmondani.

2011. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nincs ezen mit magyarázni... nincs a helyén a fog.. és olyan mint amikor a fogváltáskor kihullik.
2011. jan. 9. 12:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, pont olyan akkor is, amikor felcsúszik.

Én 70%-30%-ot adok annak, hogy csak felcsúszott, főleg, ha nem is találtátok.

2011. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom....
2011. jan. 9. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!