Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a gyökérkezelés?

Nagyon fáj a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Érzéstelenítéssel nem nagyon, de kellemetlen. Gyulladt fogat ne kezeltess, mert érzéstelenítővel is fáj! Oda előbb gyulladáscsökkentő kell.

Különben simán ki lehet bírni.

2009. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kérj érzéstelenítőt, akkor semmit sem fogsz érezni, legalábbis én nem éreztem, és egy pár fogamat már kezelték így.

Gyulladt foghoz elvileg hozzá sem szabad nyúlni addig amíg be vagy gyulladva, de ezt nem minden fogorvos tartja be - sajnos.

Érzéstelenítő nélkül nagy kínszenvedés lesz, mondom én saját tapasztalatból, egy elvetemült fogorvos így is próbálkozott, míg ott nem hagytam és kerestem egy másikat. Pedig nagy a fájdalomküszöböm, sok mindent kibírok, de a gyökérkezelést érzéstelenítő nélkül, na azt nem.

2009. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Nem fáj, csak kell érzéstelenítő...Nekem 4x dagadt vissza a fogam, de én soha semmit nem éreztem...szóval no para....nem lesz gáz
2009. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak jól csinálja. Ha bevan gyulladva akkor ne csináltasd mert úgy fájni fog, és érzéstelenítő nélkül sem, mert az is fáj. Ha nem gyulladt a fogad és kapsz érzéstelenítőt( mindenképpen kérj ha esetleg nem akarna adni!) akkor semmit sem fogsz érezni.
2009. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem csak előtte fájt, aztán a doki adott érzéstelenítőt és semmit nem éreztem, egy picit se. Pedig előtte napokig nyűglődtem.
2009. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tévhit hogy ha bevan gyulladva egy fog akkor fáj a gyökérkezelés nem tudjátok ha egy fog elhal abba már nincs élö ideg, elárulom elhalt gyulladt fogat minél elöbb meg kell nyitni hogy a feszittö gázok eltávozzanak a fogból.

Orvosi nevén Pulpitis/fogbélgyulladás minél elöbb trepanálni és a gyulladt szöveteket eltávolitani.

2009. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem egy hónapja volt gyökérkezelésem az első két fogamnál, és az egész beavatkozást, mind az 5 alkalommal érzéstelenítő nélkül csináltak. A fúrást, faragást, ideg kitépését, tömést.. mindent. És ha hiszed, ha nem, meg sem éreztem. Ami érzékeny volt az sem fáj. Mondjuk nekem nagy a fájdalom küszöböm, de azért eltudom dönteni mi fáj és mi nem. És abszolút nem fájt. Emellett nagyon büszke voltam magamra mert rettegtem a fogorvostól. De semmi gond nem volt. De ez attól is függ h bevan e gyulladva a fogad vagy nem. Nekem mondjuk nem volt!
2009. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó, akkor az utolsó előtti kommentelőt most megcáfolom. Én begyulladt foggal mentem gyökérkezelni és még jelen pillanatban is vissza kell járnom és igen, K...ÁRA FÁJ, maga az érzéstelenítő meg semmit sem ér, legfeljebb bezsibbad a képed. Holnap megyek újra és még mindig sajog az egész képem és hidd e, egyáltalán nem kellemes érzés. Csakmerthogy tévhit...meg a f...szm.
2010. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy első alkalommal full véres pólóban hagytam el a rendelőt, annyira gázos az egyik hátsó fogam. Nem poénból írom, ez tényleg így volt, megtörtént, kb 1 éve be volt ez a fogam gyulladva meg lyukas is volt, csak nem tudtam lemenni, mert aszittem fizetni kell rá a tb-t. Most hogy van melóm, végre elmentem és kiderült, hogy ingyen megcsinálják. Csakhát aszem túlhúztam az időkorlátot. Ti ne csináljátok, amit én, ha gáz van, rögtön menjetek. Nem szabad halasztani, én aszittem, ott pusztulok meg a rendelőben, de komolyan.
2010. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem érzéstelenítő nélkül csinálta,és egyáltalán nem fájt
2010. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!