Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó = rossz lehelet?

Fogszabályzó = rossz lehelet?

Figyelt kérdés
Már egy ideje fogszabályzóm van. Nagyon utálom. A szám kiszárad tőle, fel is sérti, és naponta van h 4x mosok fogat, + egy csomó rágót elrágok, de még így is szájszagom van. Mit tegyek ellene? Már nagyon idegesít!!! 15/L
2011. márc. 16. 18:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
hmmm, ezt nem tudom, szerintem attól lehet hogy amikor hordod a fogszabályzót akkor a szájpadlásodnál az íny nem kap levegőt és így befülled, és azért van szaga. (ha nagy a mérete a fogszabályzódnak akkor valószínüleg ez az oka)
2011. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Keress rá, lehet hogy van valami ami megszünteti a szájszagot:)


[link]

2011. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
kétlem, hogy a fogszabályzó okozná közvetlenül, szájvizet (pl. listerine) próbáltál már, hátha segít?
2011. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia. nekem is ez van sajnos.

Ami nekem bevált:

napi 2x fogmosás

reggelente nyelvtiszítóval elintézem a nyelvem (így néz ki: [link]

utána szájvíz


napközben meg rágó. nem sokat lehet ellene tenni, de nagyjából megszünteti.


17/f

2011. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem csak ti érzitek? Kérdezzétek meg, hogy más is érzi e, mert lehet, hogy nem.
2011. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,5 éve van fogszabályozóm és nekem is büdi szám. Legalábbis én úgy érzem.

Hiába, nem lehet úgy tisztítani a fogakat, hiába mosok napi 5x fogat hatféle fogkefével. Én a dokimat is megkérem 3 havonta, hogy tisztítsa meg ő is, mégsem jó.

Lehet, hogy van egy kis ínygyulladásotok is.

2011. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! igen, szájvizet is használok. meg amint mondtam sokszori fogmosás meg egy csomó rágó.

lehet h csak én érzem.. majd megkérek vkit h ellenőrizze.. xd de nálam még szájszárazság is szokott lenni, és ugye lehet h attól lesz rossz leheletem. nemtudom :SS

2011. márc. 17. 16:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, nekem is száraz a szám, és tuti, hogy attól van, mert ugye akkor elszaporodnak a baktériumok.


Egyébként tudod magadnak ellenőrizni úgy, hogy megnyalod a kézfejed (de a nyelved töve és a nyelved hegye is "nyalja végig"), aztán egy 20-30 mp múlva megszagolod. Ha nincs szaga, akkor nem érzi más a szájszagod, ha van szaga, akkor büdi a szád.

2011. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
... XDD nincs szaga :DD ezek szerint csak én érzem? mind1 még mindig jobb mintha más érezné.. :D
2011. márc. 17. 20:05
 10/12 anonim válasza:

én is fogszabályzós vagyok, nekem nincs rossz lehelletem. lehet, h ez emberfüggő is, de én reggel-este mosok fogat, és rágózni szoktam, de csak néha.

egyébként nekem is száraz a szám.

14/L

2011. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!