Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 17 eves vagyok, az elso negy...

17 eves vagyok, az elso negy fogam szo szerint rohadt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fellek a fogorvostol, hogy jobban elrontja mint mar elvan...
2008. febr. 6. 13:30
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Mindenképp valamilyen fogpótlás a megoldás. Hogy milyen, azt csak az esetet látva lehet megmondani.

Az anyagiakat illetően a kezelésnek több összetevje van: amit a fogorvos csinál, illetve amit a fogtechnikus. Azt nem tudom, változott-e valami januártól (újabb elvonás az egészségügyből), de ha állami helyre mész és 18 év alatti vagy, akkor eddig nem kellett fizessél a fogorvos munkájáért, csak a fogtechnikusi díjat.

Ez az egész költség fele-harmada, úgyhogy gyűrd le a félelmedet és gyorsan menj el oda, ahova tartozol, mielőtt többet kellene fizetned! A fogorvosok sem hülyék, rögtön látják, mi a helyzet, mondd csak el rendesen, hogy szánod-bánod, hogy így alakult, de MOST TéNYLEG elszántad magad. Rövid vizsgálat, esetleg röntgenfelvétel után a fogorvos elmondja, mit lehet tenni. Lehet, hogy ki kell majd húzni, ki tudja, milyen állapotban vannak a gyökerek, van-e gyulladás a végükön stb., de pótolni lehet valahogy. Ha nem érted pontosan a fogorvos által javasolt megoldást, ezt mondd el neki! Ha nem mondják, kérdezz rá bátran, hogy mennyibe fog kerülni, mikor kell fizetni!

Mindenképpen kérj tanácsot a további fogápolásra is!!!

Becsülendő, hogy foglalkoztat a dolog és feltetted a kérdést!

2008. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Menj el sürgősen fogorvoshoz! Az első amit az ember lát mondjuk amikor megszólalsz, az a fogad! Ne hagyd elromlani még jobban.... IRÁNY A FOGORVOS!
2008. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
54%
nekem is rohad az egyik fogam a fele már kiperget apránként és ha hozzáérek egy fogpiszkálóval akkor nagyon fáj . ez elfog mulni 2-3 év mulva ? mert ugyhalotam ogyha rohad a fog akkor kb 1 évig néha fog fájni ha hozzáérek utána meg már ugy elrohad a fog hogy érezni se fogom azt a fogamat az igaz ?
2010. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!